Kocaeli’de kan donduran cinayetler zinciri

Kocaeli’de kan donduran cinayetler zinciri2006 yılında İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan bir tekstil firmasında muhasebeci olarak görev meydana getiren Bülent Demir (30) ile çalışanların maaşlarının tutulduğu çelik kasa ortadan kayboldu. Yapılan incelemelerin ardından Bülent Demir’in cesedi Gebze Köseler Köyü’nde ormanlık alanda boğazı kesik halde bulundu. Çalınan çelik kasa ise Sakarya’da açılmış ve içindeki 80 bin TL çalınmış halde bulunmuş oldu.

16 sene sonrasında dosya yine açıldı

Faili meçhul cinayetin ardından dosya Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafınca tekrar açıldı. Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu dedektifleri, icra ettikleri emek harcamalar neticesinde olayın yaşandığı gece tekstil firmasında bekçi olarak çalışan M.M’yi gözaltına alarak çapraz sorguya aldı. M.M., sorgusunda o geceki hırsızlık ve cinayeti Murat Dayanç ve A.B.E. Ile beraber işlediğini itiraf etti. Çelik kasayı açmak için de M.Ö. Ve M.K.Ö. Isminde iki şahsın kendilerini destek bulunduğunu belirtti. Kasayı çalarken Bülent Demir’in de kendilerini gördüğü için öldürdüklerini ve cesedi ormanlık alana attıklarını tek tek anlattı.

Zanlılardan birisi de adam öldürmeye kurban gitmiş

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, 2014 yılında ortadan kaybolan zanlılardan Murat Dayanç’ın da cinayete kurban gittiğini belirledi. M.M., Murat Dayanç’ı, hırsızlığı ve cinayeti birlikte işledikleri arkadaşlarının öldürüldüğünü itiraf etti. Aralarında para yüzünden çıkan tartışma neticesinde öldürülen Murat Dayanç’ın ölü bedeninin Kurtköy’de ormanlık alanda olduğu belirlendi.

Sorgulamada Tekin Uğurlu cinayeti de ortaya çıktı

Öte yandan, yapılan sorgulamada M.M. Bülent Demir ve Murat Dayanç cinayetinden bağımsız olarak 2018 senesinde Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) Üyesi Tekin Uğurlu’yu da, 2018 senesinde vasıta içinde öldürüp cesedini parçalayıp torbalar halinde İstanbul’da gömdüğünü anlattı. M.M.’nin belirttiği noktada arama meydana getiren polis, cesedin parçalarına ulaştı. M.M., İstanbul’da tamamlanan işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.B.E., M.Ö., ve M.K.Ö ise bugün adliyeye sevk edildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın