Zeytinli Rock Festivali yasaklandı

Zeytinli Rock Festivali yasaklandıBalıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler evvelinde satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla gösterilen yasak sonucunda, “Vatandaşlarımız tarafınca meydana getirilen yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla müsait görülmemiştir” ifadeleri kullanıldı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, etkinliği düzenleyecek olan Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanmış olan güvenlik, asayiş, trafik, muhit sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla yurttaşlarımız tarafınca meydana getirilen yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak amme güvenliği ve sağlığı, camianın huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”

Müzik grupları ve sanatçılardan, yasak sonucuna reaksiyon geldi:

Mor ve Ötesi: Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki tüm akranlarının haiz olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. Müzik yasaklanamaz. #zeytinlirockfestivali

Redd: Müziğe uygulanan bütün yasakları, gericiliği, bağnazlığı, sığındığı çapsız bahaneleri, büründüğü takiyeciliği her daim Reddettik! Ve devam edeceğiz. 20 yıldır gençliğimize gölge etmiş, bu “kötü, orta derece” zihniyet yakında son bulacak. O gün daha büyük festivaller yapacağız.

Moğollar: Engellenmeye çalışılan bir festival değil, memleket gençliğinin özgürlüğü ve tercih hakkıdır. O zaman bugün daha yüksek sesle; Bİ’ ŞEY YAPMALI!

Ceylan Ertem: #FestivalimeDokunma. Ona dokunma, buna dokunma diye diye ömrümüz geçiyor. Gerçekten içler acısı…

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın