Yurt dışı çıkış yasağı kefaletle kaldırıldıŞarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha ilkin kendisi, sapıklığı oradan geliyor” gibi ifadeler kullanmıştı.

Gülşen’in bu sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Hazırlanan iddianamede ise Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istek edilmişti.

Öte yandan Gülşen 21 Ekim’de hakim karşısına çıkmış, meydana getirilen duruşmada ise mahkeme, sanık Gülşen Çolakoğlu’nun imza atma şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına ancak ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklindeki adli kontrol tedbirinin devamına karar vermişti.

Karar sonrası Gülşen, avukatları aracılığıyla yine itiraz etti. İstanbul 33.Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen kararda ise sanık Gülşen Çolakoğlu hakkında verilen ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklindeki adli kontrol tedbirinin devamına ait karara yönelik itiraz kabul edildi.

Verilen kararda Gülşen’in, ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklindeki adli kontrol tedbirinin ‘güvence miktarı yatırmak’ benzer biçimde değiştirilmesine hükmedildi. Mahkeme, sanığa ayrıca 250 bin lira güvence miktarını yatırması için 2 hafta vakit verilmesine de karar verildi.

Güvence miktarı yatırılıp ilgili makbuz mahkemeye vardığında, Gülşen’in ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklindeki adli test tedbiri kaldırılacak.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın