YouTube yeni sayfasıyla podcast bulmaya destek olacakYouTube podcast yapımcılarının içeriklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak, podcast takipçilerinin de yeni içerikler bulmak için takip etmiş olduğu platformlar arasına yerleşmiş durumda. Podcast yanındaki deneyimini iyileştirmek ve optimize etmek isteyen YouTube, bu hedef doğrultusunda muhtelif yenilikler üzerinde çalışıyor.

Mart ayında sızan bir sunum, YouTube’un bir “podcast sayfası” üstünde çalıştığını göstermişti. Bu sayfa youtube.Com/podcasts adresinde erişilebilir hâle gelmiş durumda. Mevcut Keşfet sayfasına eklenen bir sekme durumunda olan bu bölümün henüz tüm kullanıcıların karşısına çıkmadığını belirtmekte fayda var.

Masaüstünden ve mobilden erişilebilen yeni podcast bölümünün henüz fazla gelişmemiş bir ölçüde olduğu söylenebilir. Podcast kısmı üzerinden popüler bölümleri, popüler podcast çalma listelerini görmek mümkün oluyor. Bu sayfada içerikler için kategoriler üstünden sınıflandırma yapıldığını belirtmekte de fayda var.

youtube podcastYouTube podcast deneyimini uzun vadede daha iyi hâle getirmek için sunduğu bu özellikleri de geliştirecektir. Google’ın mevcut Google Podcast uygulamasının rakiplerine kıyasla gölgede kalması, YouTube’un bu alandaki yardımının fazlaca mühim bulunduğunu gösteriyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın