Yıldırım’da 13 bin hanıma spor hizmeti

Yıldırım’da 13 bin hanıma spor hizmetiYıldırım Belediyesi’nin hizmete açtığı spor merkezleri ile kadınlar, uzman antrenörler eşliğinde fitness, step-aerobik, zumba, pilates yaparak hem formda kalıyor bununla birlikte stres atıyor. Spor merkezlerinde, uzman diyetisyen tarafınca ustalaşmış standardize cihazları ile kadınlar için kişiye özel program belirlenip kg alma, zayıflama beslenme programı sonrası egzersiz planlaması yapılıyor. 2022 senesinde ilçeye Millet ve Mimar Sinan Kadın Spor Merkezi’ni kazandırarak mevcut spor tesislerinin sayısını 5’e çıkaran Yıldırım Belediyesi, 2023 yılında Sıracevizler Kadın Spor Merkezi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor.
Spor merkezlerinin hanımlara sıhhatli bir yaşam vaat etmenin yanı sıra bununla birlikte sosyalleşme fırsatı da sunduğunu aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Profesyonel spor salonlarında bulunan ekipmanları tesislerimizden faydalanan kadınlarımızın hizmetine sunduk. Kadın spor merkezlerimizde, yaş, kg ve sıhhat durumlarına gore kadınlarımıza fitness, step-aerobik, pilates, zumba ve kişiye özel antrenman programları uygulanırken yine merkezimizde kadınlarımızın sıhhatli biçimde beslenmeleri için diyetisyen hizmeti veriliyor. Diyetisyen gözetiminde, kilogram vermek, kilo almak veya formunu koruma isteklerine nazaran, beslenme programı oluşturuluyor. 2022 yılında kadın spor merkezlerimizden 13 bin kişi yararlanırken diyetisyen desteğinden de bin 200 kadın faydalandı. Tüm Yıldırımlı hanımlarımızı sağlıklı ve zinde bir ömür için onların hizmetine açtığımız özel kadın spor merkezlerimize çayır ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kadın spor merkezlerinden yararlanmak isteyen Yıldırımlılar, bireysel olarak başvurarak yada www.Yıldırımbelediyespor.Org sayfasından kayıt olabiliyor.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın