Yeni iPhone 14 Pro yada Pro Max sahipleri üçüncü taraf kamera uygulamalarından şikayetçi

Yeni iPhone 14 Pro yada Pro Max sahipleri üçüncü taraf kamera uygulamalarından şikayetçiCuma günü yurt dışında satışa sunulan ve Türkiye için de ön siparişleri oluşturulan iPhone 14 Pro ve Pro Max‘in ilk sahipleri içinde garip bir sorundan ötürü şikayette bulunanlar var. 9to5Mac‘in haberine bakılırsa, birtakım kullanıcılar kontrolsüz lens hareketlerinin bulunduğunu rapor ediyor.

Kullanıcıların internet üzerinde paylaştığı şikayetleri ve videolarında görüldüğü şeklinde, bazıları yeni iPhone 14 Pro yada Pro Max modellerinde Instagram, Snapchat veya TikTok gibi uygulamaların üçüncü taraf kameralarını açtıklarında kamera donanımlarının titrediğini ve hatta garip bir sesin çıktığını belirtiyor.

Apple odaklı videolar gösterilen bir YouTube yapımcısı Luke Miani, Twitter’da iPhone 14 Pro Max kamerasının Snapchat kullanırken nasıl titrediğini ve fotoğrafı tamamen bulanık hâle getirdiğini yayınlayan bir video yayınladı. Ayrıca lensten gelen ve kulağa harbiden hoş gelmeyen bir vızıltı veya tıkırtı sesini de net bir halde duyabilirsiniz.

Şimdiye kadar, bu hatanın iPhone’un Kamera uygulamasını etkilediğine dair bir yakınma görülmedi. Bu da probleminin Apple’ın donanımından ziyade üçüncü taraf uygulama yazılımıyla alakalı olduğu anlamına gelebilir. Instagram, Snapchat ve TikTok’un özellikle iPhone 14 Pro için bir güncelleme göndermesi gerekebilir.

Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda bunu ilgili haberlerimizde aktarmaya devam edeceğiz.

iPhone 14 Pro ve Pro Max özellikleri

Her iki model de iPhone’u deneyimlemenin yenilikçi bir yolunu sunan yeni Dynamic Island tasarımına ve Hep Açık ekrana haiz. Gücünü bir akıllı telefonda bulunan en hızlı çip olan A16 Bionic’ten alan iPhone 14 Pro, pro kamera sistemini yeni bir seviyeye taşıyor. Yeni sistemde iPhone’da ilk defa sunulan ve bir dört pikselli sensöre haiz 48 MP Ana kamera ve loş ışıkta çekilen fotoğrafları çarpıcı bir halde iyileştiren geliştirilmiş bir görüntü kanalı olan Photonic Engine bulunuyor. Bu çığır açıcı ilerlemeler iPhone’u gündelik görevlerde, yaratıcı projelerde ve şimdi uydu üzerinden Acil SOS ve Trafik Kazası Algılama şeklinde özelliklerle acil durumlarda bile vazgeçilmez hale getiriyor. IPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max dört yeni göz alıcı renk seçeceğiyle sunuluyor: koyu mor, gümüş rengi, altın rengi ve uzay siyahı.

“Müşterilerimiz iPhone’larına her gün güveniyor. IPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile diğer bütün iPhone’lardan daha çok geliştirme sunuyoruz. IPhone 14 Pro, bayağı kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi fotoğraflarını ve videolarını çekmelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı sıra Hep Açık ekran ve Dynamic Island şeklinde yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çığır açıcı emniyet özellikleri kullanıcılara en fazlaca gereksinim duydukları anda destek olarak daha da fazla emniyet sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve müessir A16 Bionic çip ve bütün gün süren pil ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın