Xiaomi Civi 2 çift ön kamerayla gelecek

Xiaomi Civi 2 çift ön kamerayla gelecekXiaomi Civi 2, 27 Eylül’de Çin’de düzenlenecek etkinlikte gözler önüne çıkacak. Şirket etkinliğin duyurusunu yaparken akıllı telefonun üçlü kamera modülünün bulunduğu arka panelini de göstermişti. Şirket şimdi de 50 megapiksel ana kameraya haiz modül hakkındaki yeni detaylar paylaşırken, telefonun ön panelini de sergiledi.

Civi 2 kapsül gibi delikli bir ekranla gelecek. Ekranın orta üst kısmındaki bu delik 32 megapiksel ana ön kameraya ve tekrar 32 megapiksel ultra geniş açılı kameraya ev sahipliği yapacak. Bu tasavvur akıllara kısa zaman ilkin tanıtılan iPhone 14 Pro ve Pro Max’in Dynamic Island’ını getirebilir. Xiaomi’nin Civi 2’de Dynamic Island benzeri bir interaktiflik imkanı sunup sunmayacağı bilinmiyor.

Civi 2’nin kapsül şeklindeki delikte iki ön kamerayla gelen ilk Android telefon olmayacağını belirtmek gerekiyor. Daha önce Realme X50 Pro gibi cihazlarda kapsül şeklindeki deliğe çift kamera yerleştirildiği görülmüştü. Ancak bu telefonlarda delik ekranın orta üst kısmında bulunmuyordu.

xiaomi civi 2Xiaomi Civi 2’de ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX766 sensörün üstleneceğini de açıkladı. Bu sensör Xiaomi 12’de de kullanılmıştı. Ancak diyafram genişliği f/1.9 idi. Civi 2’de ise diyafram genişliği f/1.8 olacak.

Civi 2’nin ana kamerasının ışık alımının orijinal Civi’ye kıyasla yüzde 101.8 arttığı belirtilirken, resim soruşturma hızının da yüzde 144 oranında arttığının altı çizildi. Gece fotoğraf yakalama hızındaki artış ise yüzde 246 oldu.

xiaomi civi 2Xiaomi Civi 2’nin Dolby Atmos ses desteği ile geleceği de şimdiden paylaşılan bilgiler içinde yer ediniyor. Buna ayrıca, ekranın üst çerçeveside de küçük flaş modüllerinin yerleştirildiği görülüyor. Böylelikle ön kamerayla daha gün ışığı fotoğrafların çekilebilmesi amaçlanıyor.

xiaomi civi 2Dedikodulara bakılırsa, Xiaomi Civi 2 Snapdragon 7 Gen 1 işlemciyle gelecek. Bu iddianın doğru olup olmadığını öğrenmek için birkaç gün daha beklemek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın