WhatsApp’ta görüntülü ve sesli sohbetlere tek dokunuşla katılmak olası olacak

WhatsApp’ta görüntülü ve sesli sohbetlere tek dokunuşla katılmak olası olacakÖnümüzdeki dönemde WhatsApp’taki görüşmeler daha kalabalık olabilecek ve bu görüşmelere katılmak da kolaylaşacak. Meta’nın duyurduğu “Arama Links” (Görüşme Bağlantıları) özelliği yardımıyla kullanıcılar görüşmelere tek bir dokunuşla dahil olabilecek.

Uygulamanın Aramalar sekmesi üzerinden Arama Bağlantıları seçeneğine erişilebilecek. Bu seçenek üstünden bir sesli yahut görüntülü arama için bağlantı oluşturulabilecek ve bu rabıta aile üyeleri ya da arkadaşlarla paylaşılabilecek. Kısacası WhatsApp’taki kalabalık sohbetler için bir grup oluşturmaya gerek kalmayacak.

Bu kullanışlığı hususiyet, Apple tarafından daha ilkin hayata geçirilmişti. Apple geçtiğimiz yıl FaceTime görüşmelerine paylaşılabilir bağlantılarla Windows PC kullanıcılarının ve Android cihaz sahiplerinin de katılımını mümkün kılmıştı. Apple kullanıcılara bağlantılar üzerinden görüşmeleri programlama imkanı da sunarken, Meta’nın henüz böyle bir imkana yer vermeyeceği belirtildi.

whatsappWhatsApp için test edilen bir öteki yenilik ise öbek video sohbetlerine 32 kişinin katılabilmesi. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, önümüzdeki dönemde bu konuda daha çok detay paylaşılacağını belirtti.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın