Meta Facebook ve Instagram içinde geçişi kolaylaştırıyorMeta Facebook ve Instagram’ı birbirine birazcık daha yaklaştıracak iki yeni özelliği test ediyor. Şirket internet, Android ve iOS’te hesaplar arasında geçiş yapmak için yeni bir arayüzü dağıtıma çıkardı. Meta Hesaplar Merkezi’ne Facebook ve Instagram giriş bilgilerini kaydedenler, bu yeni hususiyet sayesinde telefonlarının ana ekranına dönmeden iki uygulama arasında geçiş yapabilecek. Bu arayüzde kullanıcılar Facebook’ta ve Instagram’daki bildirim sayılarını da görebilecek.

Meta hem de iOS ve Android’de giriş deneyimini yeniliyor. Şirketin sosyal ağlarına ilk kez katılanlar, bir hesap oluşturup bunu hemen sonra diğerine katılmak için kullanabilecek. Facebook ve Instagram’ın mevcut kullanıcıları ise giriş bilgilerini Meta Hesaplar Merkezi’ne ekledikleri takdirde bir uygulamanın giriş bilgileriyle diğerine de giriş yapabilecek.

Meta kullanıcılarını mevcut bilgileriyle yeni bir hesap oluşturulduğunda veya Hesaplar Merkezi’ne yeni bir hesap eklendiğinde bilgilendirecek. Buna ek olarak, çift aşamalı doğrulama gibi güvenlik özellikleri de çalışmaya devam edecek. Böylelikle Instagram giriş bilgilerinizi yakalayan birinin Facebook hesabınıza sızması zorlaştırılmış olacak.

meta hesaplar merkeziMeta Hesaplar Merkezi’nde ve giriş deneyiminde sunmuş olduğu bu yeniliklerin şimdilik ancak Facebook ve Instagram’la sınırlı bulunduğunun vurguladı. Şirket, tüm teknolojileri arasındaki bağlantılı deneyimleri geliştirmenin yollarını keşfetmek için çalışmaların süreceğini belirtmeyi de dikkatsizlik etmedi.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın