E3 2023’ün tarihleri belli oldu

E3 2023’ün tarihleri belli olduOyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan E3, 2022’yi pas geçmişti. Ancak 2023’le beraber yine eski günlere dönülecek. Fuarın düzenleyicisi Eğlence Yazılımı Birliği (ESA) tarafından meydana getirilen açıklamada E3 2023’ün 13-16 Haziran 2023 tarihleri içinde Los Angeles Fuar Merkezi’nde gerçekleştirileceği açıklandı.

Etkinlik 15-16 Haziran tarihlerinde ziyaretçilerin katılımına aleni olacak. Fuarın katılımcı şirketlerinin etkinlikleri ise 11 Haziran tarihi itibarıyla başlamış olacak.

ESA 2022’yi tamamen iptal etmeden ilkin çevrimiçi ortamda gerçekleştirmeyi planlamıştı. Ancak daha daha sonra bu karar değiştirilmişti. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, kaynakların 2023 yazında E3’ü yine fizyolojik ve bununla birlikte dijital ortamda gerçekleştirmeye ayrılmasının tercih edildiği belirtilmişti.

ESA önümüzdeki senenin E3’ü için PAX, EGX ve Star Wars Celebration şeklinde etkinliklerle tecrübesini göstermiş olan ReedPop adlı organizasyon şirketiyle iş birliği yapıyor.

E3 2023, ESA için fazlaca mühim bir etkinlik olacak. Pandemiden ilkin bile Sony gibi bazı mühim firmalar E3’e katılmaktan vazgeçmişti. Buna ayrıca, ESA’in 2 binden fazla gazeteci, içerik yapımcısı ve analistin bilgilerinin sızmasına yol açmasının ardından da tekrar itimat kazanması gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın