Uzun süredir Flexport’un Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı olan Kaitlyn Glancy, VC dünyasına yeni katıldı

Bugün, lojistik şirketi Flexport ile sekiz yıldan fazla zaman geçiren Kaitlyn Glancy – son dördü ekibin Kuzey Amerika başkan yardımcısı olarak – girişim firmasının en yeni ortağı olarak VC dünyasına katıldığını duyuruyor. tutulma.

Yüzünde, harika bir uyum gibi görünüyor. Palo Alto merkezli sekiz yaşındaki Eclipse, kuruluşundan bu yana eski endüstrileri modernize eden yeni şirketlere fon sağlamaya çalıştı ve dünyanın pandemi sırasında öğrendiği gibi, denizcilik endüstrisi yüksek seviyede kalmaya devam ediyor. meydan okudu, daha otomatik hale gelse bile. Bu arada, Glancy’nin ciddi operasyonel kesintileri var. Önceki görevinde 10 ofise yayılan yaklaşık 400 kişilik bir ekibi denetledi ve satış ekipleri geliştirme konusunda uzman.

Glacy ve muhtemelen en çok zaman geçireceği girişim türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için – en azından başlangıçta – dün sabah onunla konuştuk.

TC: Muhtemelen, Flexport’ta daha genç girişimlerin üstesinden gelebileceği sıkıntılı noktaları anlayacak kadar şey görmüşsünüzdür. En çok fırsatı nerede görüyorsunuz?

KC: Flexport bugün navlun nakliyesi gümrük komisyonculuğu işine odaklanıyor – yani gerçekten uluslararası ticarete, [including] hava, okyanus ve ardından kamyon taşımacılığının uzantısı. Flexport’un Deliverr’ı satın almasıyla [the logistics business that Shopify just sold to Flexport], yerine getirme ve son mil dağıtımına geçecekler. Yaptıklarını bir örnek olarak alırsanız, müşterilerin istediği daha uçtan uca bir çözüm ve daha teknolojik bir çözümdür. Her yerde tedarik zinciri sıkıntıları olduğunda ve yeni bir kanepe satın aldığınızda ve altı ila sekiz ay boyunca nerede olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmadığında, bu benim için COVID’in zirvesinde fazlasıyla netleşti. Gördüğümüz en büyük tema, dayanıklılıktı, şu duygu: nasıl hızlı tepki verebilir ve önümüze çıkan her şeyi alabiliriz? Bu yüzden, tedarik zinciri alanındaki tüm girişimlere ve oyunculara bakmaktan gerçekten heyecan duyuyorum.

Yerli parçada yapılacak çok ilginç gelişmeler var. [in particular]İster destek altyapısı, ister demiryolu altyapısı, kamyon taşımacılığı altyapısı olsun, depolardaki ön hat operatörlerinizin daha verimli çalışmasını sağlamak, malları depodan son müşteriye daha hızlı ulaştırmak. Oynamak için çok fazla alan var.

Eclipse yeni yükseltildi çok para. Rolünüz keşfedilmemiş mücevherler bulmak mı yoksa firmanın ivme kazanan şirketlerin arkasına geçmesine yardımcı olmak mı?

Eclipse, D Serisi aracılığıyla tohuma odaklanır; erken aşama ve erken büyüme bizim tatlı noktalarımızdır. Zamanımın çoğunu o tohuma ve Seri A alanına odaklayacağım. Bence ilginç olan şey, son birkaç yılda tedarik zinciri görünürlüğüne vurgu yapıldığını gördünüz ve yine de bu bir zorluk çünkü kargo, ister bir okyanus veya havayolu taşıyıcısı, ister gerçek fiziksel limanda olsun, çok farklı elden geçiyor. sonra ray, sonra kamyon. Tüm bu el değiştirmelerle, her zaman kargonun izini kaybetme fırsatı vardır ve Flexport’ta benim için bu her zaman müşteri deneyiminin en acı verici kısmıydı, bu yüzden benim için ana müşteri sıkıntı noktası, bu yüzden isteyeceğim bunu yapmanın benzersiz yollarını gerçekten kırmak isteyen şirketleri araştırmak için biraz daha zaman harcamak – görünürlüğü izlemek. Belki de yapay zeka aracılığıyla tahmine dayalı analitiktir.

Eclipse bazen şirketleri kuluçkaya yatırır. Firma içinde sıfırdan bir şey yaratmaya yardım etmek ister misiniz?

Umarım. Bunu bir gün yapmak eğlenceli olurdu. Şu anda, ayaklarımı biraz altıma almam gerektiğini düşünüyorum.

Flexport’ta, satış ve hesap yönetimi ile pazara açılma stratejisine özel olarak odaklandınız. Konu bu kasları geliştirmeye gelince, startup’ların neyi yanlış yaptığını düşünüyorsunuz?

Özellikle ürün veya mühendislik temelli bir kurucuysanız, ürünü piyasaya sürmeden önce mükemmelleştirme arzusu vardır. Flexport’ta öğrendiğimiz şey, tamamen mükemmel bir ürüne sahip olmanızın gerekmediğiydi; pazara götürebileceğiniz minimum uygulanabilir bir ürüne sahip olmanız gerekir. Flexport’ta yaptığımız harika şeylerden biri, tamamen mükemmel olmayan bir MVP’yi piyasaya sürmekti ve onu satmaya başladık ve müşterilerimizden öğrenmeye başladık ve ardından onların geri bildirimlerini ürünümüze dahil etmeye başladık ve dürüst olmak gerekirse, sonunda bir eşitleme yaptık. sonuç olarak daha iyi bir ürün çünkü yüzlerce müşteri geri bildirim noktamız vardı.

İyi bir temel ürününüz varsa, müşteriler çözmenize yardımcı olmak ister [these issues] seninle. Ardından, işlerinin ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olabilirler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın