Avrupa ve İsrail’in tek boynuzlu atları neden yeni nesil teknoloji kurucuları üretiyor?

yetenek herhangi bir başarılı teknoloji ekosisteminin temel taşı. Son yirmi yılda, Avrupa ve İsrail’de yenilikçi ürünler ve kategori belirleyen, küresel sahnede rekabet eden tek boynuzlu at şirketleri kuran çok sayıda güçlü kurucu ve operatörün ortaya çıktığını gördük.

Bu da, Avrupa’nın en büyük teknoloji başarı hikayelerinden bazılarının çalışanlarını, bir tek boynuzlu atta çalışma deneyimlerini alıp yeni nesil startup’ları kurmak ve girişim desteği kazanmak için kullanmaya teşvik etti. Sonuç olarak, şu anda tek boynuzlu at soyağacının ve bilgi birikiminin damla damla aktığı ve son birkaç on yılda ABD’de gördüğümüze benzer bir sonraki hırslı girişimci dalgasını beslediği dönen bir çark etkisi görüyoruz.

23 yıl önce Londra ofisimizi açtığımızdan beri Accel ekibi, Celonis, Miro, Monzo, Personio Spotify, Supercell, UiPath ve Vinted gibi Avrupa’nın en büyük başlangıç ​​başarı öykülerinden bazılarını destekledi.

rent a car 34

Yakın zamanda başlattığımız Kurucu Fabrikalar Raporu tek boynuzlu atları veya “kurucu fabrikaları”, şu anda bölgedeki en büyük miktarda girişimci yeteneği üreten ve tek boynuzlu at çalışanından teknoloji kurucusuna uzanan yolculuğu araştırıyor.

Tek boynuzlu atlardan doğan nesiller arası yetenek çarkı sayesinde, mevcut ters rüzgarlara rağmen ekosistem güçlü bir konumda.

Verilerimiz net bir tablo çiziyor: Tek boynuzlu atlardan doğan nesiller arası yetenek çarkı sayesinde ekosistem, mevcut makroekonomik ters rüzgarlara rağmen güçlü bir konumda.

Bunu göstermek için, rapordan bazı önemli çıkarımlara bir göz atalım:

“Kurucu fabrika”nın yükselişi

Avrupa ve İsrail ekosistemindeki köklü devler, hızla yetenek yuvası haline geliyor. Bu “kurucu fabrikalar” bölgenin en parlak teknoloji operatörlerini cezbediyor ve becerilerini artırıyor ve birçoğunun kurucu olması ve bu süreçte yeni girişimler başlatması için ilham veriyor.

Verilerimiz, bölgedeki 353 VC destekli tek boynuzlu attan 221’inin mezunları aracılığıyla 1171 yeni teknoloji etkin girişimi beslediğini ortaya koyuyor ve bu da bu eğilimi gösteriyor. Dahası:

  • Sıralamamızın en üstünde yer alan kurucu fabrikalar, her ikisi de 32 yeni şirket yan ürünü üreten İsveç’in Spotify ve Almanya’nın Delivery Hero’su, ardından Criteo (31), Klarna (31) ve Zalando (30) geliyor. BlaBlaCar, Deliveroo, Glovo, N26, Revolut, Skype, Wise, Wix ve Zalando gibi diğer tanıdık tek boynuzlu atların da her biri 20’den fazla yeni teknoloji şirketi kurdu.
  • Bununla birlikte, Babylon, Celonis, Conduit, iZettle ve SumUp gibi daha genç tek boynuzlu atların eski çalışanlar tarafından kurulan 10 veya daha fazla şirketi görmesiyle, daha yeni kurucu fabrika dalgası da yükselişte.
  • Mezunlar tarafından kurulan girişimler önemli ölçüde özel yatırım çekiyor ve bu yeni girişimlerin yarısından fazlası (%59) halihazırda özel finansman sağlıyor. Bunların %45’i (311) 1M-10M$ arasında ve neredeyse üçte biri (%30) 10M$’dan fazla para topladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın