Uber, EV genişlemesi için Hindistan’ın Everest Filosunda 20 milyon dolarlık turu yönetiyor

rent a car 34

Uber, 20 milyon dolarlık bir turu yönetti Everest FilosuHindistan genelinde Uber ve Ola araç paylaşım platformlarında çalışan 10.000’den fazla araçla övünen Mumbai merkezli bir filo yönetim şirketi. Şirket, 2026 yılına kadar filosunda 10.000 EV olması hedefiyle fonları elektrikli araçlara geçişini hızlandırmak için kullanacak.

Uber, sürücülerinin araçlara erişmesine yardımcı olmak için Everest gibi filo yönetimi şirketlerine giderek daha fazla güveniyor.

Uber sözcüsü Ruchica Tomar, “Hindistan’da Uber elektriğe geçiş yolunda ilerlerken, Everest gibi daha büyük filolar giderek daha önemli hale gelecek” dedi. “Filolar, EV’lerin Hintli sürücüler için henüz uygun fiyatlı olmadığı bir zamanda, geniş ölçekte pil şarj etme ve EV üreticilerinin toplu taahhütlerini güvence altına alma gibi zorlukların üstesinden gelmek için daha iyi bir konumda.”

Yatırım, Uber’in kısa süre önce piyasaya sürülmesiyle geliyor Hindistan’da Uber Green, biniciler için onları varış noktalarına götürmek için hibrit veya elektrikli bir araç seçme seçeneği. Hizmet ilk olarak Delhi, Mumbai ve Bengaluru’da başlatıldı ve Uber’in 2040 yılına kadar karbon nötr hale gelme hedefiyle uyumlu.

Uber, bölgesel büyüme stratejisinde kilit bir parça olarak gördüğü Hindistan ve Güney Asya’daki platformuna 1 milyondan fazla EV getirme hedefine sahip. Bu amaçla, Şubat ayında Uber, Everest gibi filo sağlayıcıların yanı sıra Lithium ve Moove ile ortaklaşa filosuna 25.000 EV getirmek için Hintli Tata Motors ile bir anlaşma imzaladı.

Everest, Mumbai, Delhi, Bangalore, Haydarabad, Chennai, Kolkata ve Pune’da filolara sahiptir. Şirket, bu yatırımı, ayak izini diğer büyük Hint şehirlerine ve hatta küresel olarak genişletmek için kullanmayı umuyor.

“Everest, filosunu etkileyici bir hızla büyüttü ve varlık kullanımında yeni endüstri ölçütleri belirledi. Uber Hindistan ve Güney Asya başkanı Prabhjeet Singh, yaptığı açıklamada, elektrikli araçlar da dahil olmak üzere yeni arabaların eklenmesiyle Uber, sürücülere harika bir hizmet deneyimi sunmaya devam edecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın