One Future Football’un dünya çapındaki sanal futbol ligi, Blackbird’ün desteğiyle başlıyor

rent a car 34

Melbourne’de kurulan Bir Gelecek Futbolu (1FF) kendisini “dünyanın ilk küresel futbol ligi” olarak tanıtıyor ve amacı ilk kez futbol oynayacak taraftarları çekmek. Bugün, tüm hayranların ilişki kurabilecekleri birine sahip olması için arka plan hikayeleri olan CGI tarafından oluşturulan 250’den fazla oyuncuyla (örneğin, diyabet ve otizmli oyuncular var) ve dünya çapında 12 kurucu üye ekiple piyasaya çıkıyor.

1FF ayrıca bugün, futbolcular Chris Smalling, Patrice Evra ve Jesse Lingard gibi stratejik yatırımcıların ve UFC dövüşçüsü Kamaru Usman’ın katılımıyla Blackbird Ventures liderliğindeki tohum öncesi fonlamada 3 milyon dolar topladığını duyurdu. Tenis yıldızları Naomi Osaka, Nick Kyriagos ve Ons Jabeur da markanın elçileri olarak yer alacak.

1FF’nin spor programı tamamen sanaldır ve iki raunt boyunca 12 haftalık maçtan oluşur ve anlatı odaklı içerikle dünya çapında yayınlanır. Takımlar lig formatında birbirlerine karşı oynarlar. Kurucu üye ekipler, Londra, Paris, Buenos Aires, Los Angeles, Hindistan, Endonezya ve Japonya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında konumlanmıştır.

Aynı Fantasy Premier League mini liginde oynarken birbirlerini tanıyan seri girişimciler Peter Davis ve Rohit Bhargava tarafından kuruldu. Davis, 1FF’den önce LAUNCH hızlandırıcı destekli yaratıcı keşif platformu Ampjar’ı ve Avustralya sosyal medya ajansı Get Glossy’yi kurdu. Bhargava moda kitle fonlaması platformu StageLabel’i kurdu, AWS Startups Ekibinin bir parçasıydı ve The Startup Playbook podcast’ine ev sahipliği yaptı.

Get Glossy’ye başlamadan önce Davis, profesyonel takımlardan yetenek yönetimi ajansı gibi büyük firmalara kadar çeşitli spor dallarında çalıştı. Bhargava, “İkimiz de oldukça büyük bir futbol fanatiğiyiz, sabahın erken saatlerinde çılgın saatlerde kalkıp dünyanın diğer ucundaki maçları izliyoruz,” dedi.

Davis, Bhargava’yı aradı ve üzerinde çalıştığı yeni şeyi görmek isteyip istemediğini sordu, bunun 1FF olduğu ortaya çıktı. Kurucu ortakların küresel bir futbol ligi yaratma konusundaki ilgisini çeken şeylerden biri, BBC’de yayınlanan bir makaleydi. “ABD’deki en ilginç kulüpler neden gerçekten yok?” “Sahte futbol kulüplerini” veya kendi geçmiş hikayelerini, basın bültenlerini ve ürünlerini yaratan ancak sahada oyuncuları olmayan takımları kapsıyordu.

“Makalenin ortaya koyduğu şey, oldukça özel bir kültürel an gibi geldi. Futbol, ​​modanın büyük bir parçası haline geldi ve futbol antrenmanında, ofiste veya barda giydiğiniz şey, giydiğiniz şey sizin hakkınızda çok şey söylüyor” dedi. “Futbol kulüpleri, insanların kendileri hakkında söylemek istedikleri bir anlatıyı şekillendirmek için mükemmel bir yol gibi geldi, çünkü bunu coğrafi bir nedenle, iklim anlamında olumlu eylem gibi nedenlerle ve hatta bir oyun tarzıyla ilişkilendirebilirsiniz. Daha derine indikçe, atlet yatırımcılarıyla ilgili trendlerden faydalanabileceğimizi ve onlar aracılığıyla her bir takım hakkında hikayeler oluşturmaya yardımcı olabileceğimizi hissettik.”

1FF’nin 250 CGI oynatıcısının her birini tasarlamak için, hangi oyuncuların sportif nitelikleri ilk olarak 1FF’nin motorlarından biri tarafından belirlendi. Daha sonra kişilikleri ve yaşanmışlıkları farklı kaynaklardan esinlenmiştir.

1FF kurucuları Rohit Bhargava ve Pete Davis, futbolcular Ondrej Sykora (solda) ve Jamil Skaik (sağda) ile

1FF kurucuları Rohit Bhargava ve Pete Davis, futbolcular Ondrej Sykora (solda) ve Jamil Skaik (sağda) ile

Bhargava, “Daha önce sporla hiç bağlantı kurmamış olabilecek insanlar için bir yuva oluşturduğumuzdan emin olmak istedik” dedi. “Hafta sonları parkta cosplay veya LARPing yapan veya Magic the Gathering oynayan bir sporcuyu hiç duymazsınız, ama neden olmasınlar?”

1FF, benzer ilgi ve deneyimleri içeren arka plan hikayeleriyle kendilerine hitap eden karakterler yaratmak için her bir coğrafyadaki panellerle konuştu.

“Çok rahat büyümüş oyuncularımız var ama aynı zamanda mülteci, eşcinsel, şeker hastası, anafilaktik veya otizm teşhisi konmuş oyuncularımız da var. Bizim için mesele, gençlere bunun kendileri için olduğunu, kendilerini güvende hissedebileceklerini ve kim olduklarından asla utanmayacaklarını göstermekle ilgili.”

12 kurucu üye ekibin coğrafyaları, 1FF’yi dünya çapında iyi bir şekilde temsil etmek için seçildi. Oyuncuları 88 ülkeyi temsil ediyor, bu da 1FF’nin Meksika, Almanya, İspanya, İtalya, Mısır, Türkiye, Güney Kore ve Çin gibi büyük futbol ülkelerinde henüz bir takımı olmamasına rağmen, insanların takip edebileceği kahraman oyunculara sahip olduğu anlamına geliyor. ve 1FF’ye atlama taşı olarak kullanın.

Major League Soccer (MLS), Davis ve Bhargava’nın Angel City değerlemesi gibi istatistiklerin yalnızca üç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen 100 milyon $ olduğunu (bazı yatırımcıları 1FF ile paylaşıyorlar) ve ortalama değere sahip ilk 10 espor şirketini gösterdiği büyük bir şirket. Aralık 2020’ye kıyasla %46 artışla 353 milyon dolar.

Esporun yükselişine rağmen Davis ve Bhargava, ana rekabetlerinin stadyum futbolu olmasını bekliyor. Ancak 1FF’nin amacı ABD, Nijerya, Hindistan veya Endonezya gibi yerlerde Premier Lig maçına asla gidemeyebilecek hayranlara ulaşmaktır. Bhargava, “Bizim işimiz, onlarda Premier Lig, MLS, La Liga veya Bundesliga’dan daha iyi yankı uyandıran bir şey inşa etmek,” dedi. “Bu, sadece maç kazanmaktan daha büyük amaçlar için var olan kulüpler ve onlara benzeyen veya onlarla aynı deneyimlere ve ilgi alanlarına sahip oyuncular anlamına gelir. Tamamen bize ait oldukları için oyuncularımızla özel şeyler yaptığımızı biliyoruz, böylece taraftarlara burada daha önce hiç mümkün olmayan bir kontrol seviyesi verebiliriz.

Para kazanma açısından 1FF, diğer spor takımları gibi forma satışları, ticari ortaklıklar ve saha kenarındaki reklamlar yoluyla para kazanacak. Bazı oyuncuların kendi sosyal medya hesapları var ve 1FF’nin yakında duyuracağı markalar şimdiden oyuncular ve takımlarla sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Bir sanal spor platformuna özgü bazı para kazanma kanalları arasında, hayranlara en sevdikleri oyuncular ve kulüplerle daha derin deneyimler sunmak için oyuncu kartları (her oyuncu için 10.000 kullanılabilir) ve Kulüp Kredileri bulunur.

One Future Football’un 1. Sezonu 16 Haziran’da başlıyor, ancak ondan önce Naija United (Nijerya’nın takımı) ile Manhattan Futbol Kulübü (ABD), Inter Nusantra (Endonezya) ile Paris St-Dennis ( Fransa) ve Club De Sportivo Palermo (Arjantin) – Tokyo Youth Club (Japonya).

Finansman hakkında Blackbird ortağı ve kurucu ortağı Niki Scevak yaptığı açıklamada, “Her spor hayranının özünde bir sahip olma, her kulübün aldığı kararları etkileme ve her küçük kararın esasını sonsuza kadar tartışma arzusu vardır. . Teknoloji, bunu geniş ölçekte etkinleştirmek için benzersiz bir fırsat sunuyor ve 1FF, fantezi sporlarının inanılmaz derecede yaratıcı bir dokunuşla dijital versiyonu. Pete ve Rohit, dizinin kurucuları ve ömür boyu spor tutkunları olarak 1FF gibi modern bir medya şirketi kurmak için benzersiz bir konuma sahipler ve biz de en başından beri onları desteklemekten gurur duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın