Twitter, yeni DM ayarlarının duyurulmasıyla Doğrulanmış spam gönderici sorunu yaşadığını itiraf etti

Twitter savuştururken Instagram Threads’ten yeni yarışmaşirket bugün ilan edildi kullanıcıların gelen kutularındaki istenmeyen postaları azaltmak için tasarlanmış bir değişiklik. 14 Temmuz “en kısa sürede” başlayarak Twitter, takip etmediğiniz Doğrulanmış kullanıcılardan gelen mesajları ana gelen kutunuz yerine “Mesaj İsteği” gelen kutunuza taşıyarak DM’lerdeki istenmeyen postaları azaltmayı amaçlayan yeni bir mesaj ayarı sunacak. Bundan sonra yalnızca takip ettiğiniz kişilerden gelen mesajlar birincil gelen kutunuza ulaşacaktır. Özellikle, bu değişiklikler artık gelen kutularını herhangi birinden gelen mesajlara izin verecek şekilde açık olan herkes için geçerli olacak.

Önceden, insanlar yalnızca Twitter’ın Ayarları aracılığıyla herhangi birinden mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyseniz veya gönderenler Doğrulanmış kullanıcılarsa (bir Twitter aboneliği için ödeme yaptıkları anlamına gelir) ve siz özellikle bu özelliği etkinleştirdiyseniz, Twitter DM’leri aracılığıyla size mesaj gönderebiliyordu. Doğrulanmış kullanıcılardan Direkt Mesaj alma.

Ek olarak, geçmişte bir noktada onlara Direkt Mesaj gönderdiyseniz, insanlar size Direkt Mesaj gönderebilir.

Doğrulanmış kullanıcılardan gelen mesajları birincil gelen kutusu yerine Mesaj İsteği gelen kutusuna taşıma değişikliği (onları takip etmediğiniz sürece), kullanıcıların platformda kendilerine yüksek statü sağlayan mavi rozet için ödeme yapabileceği Twitter’ın yeni doğrulama sisteminin başka bir başarısızlığına işaret ediyor. . Oynamak için ödeme yapılmadan önce doğrulama, bir kişinin politikacı, ünlü, atlet, gazeteci veya diğer tanınmış kişiler gibi halka açık veya önemli bir kişi olduğunu gösteriyordu. Doğrulanmış onay işaretini, satın alacak kredi kartı olan herkes için erişilebilir hale getirerek, Twitter doğrulamanın değerini azalttı.

rent a car 34

Bu, görünüşe göre, insanların ana gelen kutularını mavi rozetli kalabalıktan DM’ler almak için açtıklarında spam göndermesinden rahatsız oldukları noktaya yükseldi. Başka bir deyişle, Twitter’ın bir Doğrulanmış kullanıcı spam sorunu olduğunu zımnen kabul etmektir.

Twitter, kullanıcıların hala ana gelen kutularında Doğrulanmış kullanıcılardan DM almak istiyorsa, bu değişiklikler yapıldıktan sonra istedikleri zaman bu ayara manuel olarak geri dönebileceklerini belirtiyor.

Güncelleme aynı zamanda, gazetecilerin daha fazla bilgi veya bir tweet kullanma izni için kaynaklarla iletişim kurmasını da zorlaştıracak, çünkü gazeteciler yalnızca Musk kapsamındaki doğrulama rozetlerini kaybetmekle kalmadılar, aynı zamanda – şimdi Doğrulanmak için ödeme yapsalar bile – DM’lerine sahip olacaklar. görünmeden kalabilecekleri Mesaj İstekleri klasörüne düştüler.

Bazı kullanıcıların Twitter’ın duyurusuna verdiği yanıtlarda belirttiği gibi, güncelleme aslında – Doğrulanmış kullanıcılardan veya başka bir şekilde spam’i azaltmaz – bu mesajları farklı bir klasöre taşır.

Elon Musk bunu ilan etmişti. spam ve botları azaltma için sosyal ağı satın aldıktan sonraki en büyük hedeflerinden biri Twitter’da 44 milyar dolar geçen sene. Fakat, The Wall St. Journal yakın zamanda bildirdi sahte ve spam hesaplar, platformda kalıcı bir sorun olmaya devam ediyor. Raporda ayrıca, robot etkinliğinin en az bir ölçüsüne göre, bot etkinliğinin derecesinin Musk’ın devralmasından sonra aynı kaldığı belirtildi.

Bu arada Musk, talep edildi geçen ay Twitter, Twitter’daki dolandırıcılıkların ve istenmeyen e-postaların en az %90’ını ortadan kaldırdı.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın