Twitter, içerik oluşturucuların erişimi genişletmesi ve oran sınırlarını artırması için yeni gelir paylaşımı politikasını değiştiriyor

Twitter geçen hafta yaratıcılara ödeme yapmaya başladı Instagram Konuları ve diğerlerinin artan rekabeti karşısında, platformun en önemli tweeter’larını elde tutmak için gönderilerine verilen yanıtlarda sunulan reklam gelirinden bir pay. Ancak programın önemli ödemelerine rağmen, bazı içerik oluşturucular mutlu olmadı ve şikayetlerini hafta sonu Twitter’ın sahibi Elon Musk’a iletti. Musk, bir dizi tweet’te içerik oluşturucuların para kazanmaya uygun hesap türleri, oran limitleri ve diğer sorunlar gibi konulardaki endişelerini ele aldı.

Musk, yaratıcı ödemelerinin ilk turunun toplam 5 milyon dolar olacağını ve Şubat ayından itibaren kümülatif olacağını söylemişti. TechCrunch geçen hafta bildirdi. Çoğunun Twitter’da bildirdiğine göre bu, bazı içerik oluşturucuların dört hatta beş haneli büyük ödemeler görmesine neden oldu.

Ancak eski bir politika, Twitter hesabının markası veya kuruluşuyla doğrudan bağlantılı olmayan bazı içerik oluşturucuların profillerinde “hayvanlar veya kurgusal karakterler” bulunması durumunda abonelik için uygun hale gelmelerini engelliyordu. Bu arada, köpekler hakkında tweet atmayan, ancak diğer hesaplardan büyük ölçüde retweetleyen “Battle Beagle” adlı bir hesap, Musk’a bu politikayı işaret etti ve Musk, “Bu aptalca politikanın şu andan itibaren silindiğini düşünün.”

Başka bir konu aktif bir tweeter’dan ortaya çıktı oran limitlerini çok fazla aştıklarını söyleyen – abonelik onaylı bir hesap olarak yaşamamaları gereken bir sorun. Musk, Twitter yanlış bir şey yapmıyorsa, sınıra ulaşmak için yaklaşık 8 saat sürekli kaydırma yapılması gerektiğini söyledi.

Twitter vardı kaç tweet atılacağı konusunda daha önce uygulanan sınırlar bir kullanıcı, Musk’ın yüzlerce kuruluştan “aşırı düzeyde veri kazıma” olduğunu iddia ettiği şeyin ışığında görüntüleyebilir. Şirket ayrıca, tweet’leri görüntülemek için geçici olarak bir oturum açma gereksinimi uygulamıştı, ancak o acil önlemi kaldırdı 5 Temmuz’da geri döndü.

Bir oran sınırıyla karşılaştığını söyleyen kullanıcıya yanıt olarak Musk, cevap verdi Cumartesi günü Twitter, Doğrulanmış kullanıcılar için oran sınırını %50 artıracak ve bu birkaç saat içinde geçerli olacaktır.

Twitter sahibi ayrıca, yakında Twitter’ın profil sayfası görüntülemelerinden elde edilen reklam gelirini de paylaşmaya başlayacağını ve bunun “ödemeleri kabaca ikiye katlayacağını”, ancak aksi takdirde dolandırıcılık için botların kullanılması mümkün olacağından yalnızca Doğrulanmış kullanıcıların görüntülemelerinin sayılacağını belirtti. görüntüleme sayısı

Misk ayrıca cevaplandı başka bir Twitter kullanıcısına, şirketin aboneler için Twitter’da canlı yayın yapma yeteneğini geri getirmek için çalıştığını söylemek için, özelliğin artık mevcut olmadığından şikayet ettikten sonra.

Yeni başlatılan gelir paylaşım programında yapılan bu ince ayarlar ilk olarak Son teslim tarihi Ve içeriden.

İçerik oluşturuculardan para kazanma programı, Twitter’ın bugüne kadarki en zorlu rekabetiyle karşı karşıya olduğu bir zamanda gelir. Musk’ın sosyal ağı ele geçirmesinden bu yana Mastodon, T2, Bluesky, Post, Spill, Spoutible ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok başka Twitter rakibi ortaya çıkmış veya popülaritesi artmış olsa da, Instagram Konularının lansmanı daha ciddi bir tehdit olarak şekilleniyor. Threads, Instagram’ın mevcut içerik oluşturucular ve ünlüler tabanından faydalanabiliyor ve akıllı yerleştirme sistemi, uygulamanın hızla yükselmesine izin veriyor. 100 milyon kayıt birkaç gün içinde. Twitter’ın açıkça mücadele etmek için bir yola ihtiyacı vardı ve içerik oluşturuculara tweet atmaya devam etmeleri için ödeme yapmak, şimdilik sorunu çözme yöntemi gibi görünüyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın