Twitter, gerçek zamanlı hisse senedi ve kripto bilgilerini göstermek için eToro ile ortaklık kuruyor

Twitter, hisse senetleri ve kripto fiyatları hakkında gerçek zamanlı bilgileri göstermek için yatırım platformu eToro ile ortaklık kurdu. Bu, hakkında bilgi sağlayan sosyal ağın Cashtag özelliğini genişletir. TradingView verileri aracılığıyla sınırlı sayıda hisse senedi ve kripto para.

Sosyal medya şirketi, kullanıcıların fiyatları doğrudan arama sonuçlarında almak için $TSLA, $APPL veya $ETH gibi bir hisse senedi veya madeni para sembolü aramasına izin veren özelliği ilk olarak Aralık ayında tanıttı.

Özelliği duyuran bir tweet’te eToro, kullanıcıların “çok daha geniş bir hisse senedi, kripto ve diğer varlık yelpazesi” için gerçek zamanlı fiyatları görebileceklerini söyledi.

eToro ile yeni ortaklık, bilgi görüntülemenin ötesine geçiyor. Ayrıca kullanıcıları ticaret yapabilecekleri eToro sitesine yönlendirir. Twitter’da bir hisse senedi ararsanız, siteye yönlendiren “eToro’da Görüntüle” yazan bir düğme göreceksiniz.

Özellikle, Aralık ayında Cashtags duyurulduğunda, Twitter bir “Robinhood’da Görüntüle düğmesi” gösterdi.

Bir kullanıcı Cahstags aracılığıyla platforma gelip bir işlemi tamamladığında ticaret şirketinin Twitter’a herhangi bir ücret ödeyip ödemediği net değil. Şirketten yorum istedik ve eToro, Twitter ile olan bu ticari anlaşma hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

eToro’nun CEO’su Yoni Assia söyledi CNBC Bir röportajda şirket, kullanıcılarının çoğunun Twitter’ı farklı finansal piyasalar hakkında konuşmak için kullandığını fark etti. “Geçtiğimiz üç yılda muazzam bir şekilde büyüdükçe, giderek daha fazla sayıda kullanıcımızın Twitter’da etkileşime girdiğini gördük. [and] Piyasalar hakkında kendilerini eğitin” dedi.

“Şirketlerin mali analizleri ve dünyada olup bitenler hakkında çok kaliteli, gerçek zamanlı içerik var. Bu ortaklığın, bu yeni kitlelere ulaşmamızı sağlayacağına inanıyoruz. [and] Twitter ve eToro markalarıyla daha iyi bağlantı kurun.”

Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra, şirketin önemli bir finansal oyuncu olma hırsı vardı. Kasım ayında, Tesla CEO’su şunu önerdi: sosyal ağ, kullanıcıların birbirlerine para göndermeleri için zemin hazırlıyorR. Şirketin uzun vadede yüksek getirili bir para piyasası hesabı sunmayı planladığını söyledi.

Mart ayında Morgan Stanley konferansında konuşan Musk, Twitter’ın finansal bir dev olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

“Temel olarak, insanlara uygun ödeme seçenekleri sunarak dünyanın en büyük finans kurumu haline gelmenin mümkün olduğunu düşünüyorum. Burada ayrıntılı olarak inceleyecek vaktimiz yok ama uygulamayı daha kullanışlı hale getirirsek insanlar onu daha çok kullanacak ve harika olacak” dedi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın