MassMutual, çeşitli kurucular için 100 milyon dolarlık fon başlattı

Sigorta şirketi MassMutual Perşembe günü, 100 milyon $’lık yeni bir etki yatırımı yapan MM Catalyst Fund’ın lansmanını duyurdu. Para, Massachusetts merkezli çeşitli şirketlere yatırım yapmaya devam etmek için kullanılacak. İki yıl önce başlatılan ve şu ana kadar eyalet çapında 16 işletmeye yatırım yapan 50 milyon dolarlık ilk MM Katalizör Fonu’nun dağıtımını bitirmek üzere.

Bu ikinci MM Catalyst fonu, ilk fonun Black liderliğindeki startup’ların yanı sıra kırsal topluluklardan ve tarihsel olarak gözden kaçan diğer geçmişlerden gelen B Serisi yatırımlara odaklanma misyonuyla devam edecek. Fon ayrıca, ABD ve Kanada’da Siyahi, Latin ve Yerli liderliğindeki işletmelere yatırım yapmaya odaklanan MassMutual’ın İlk Fon Girişimi’ndeki fon yöneticilerinin yanı sıra ülke çapında seçici olarak yatırım yapacak.

Kurum TechCrunch+’a verdiği demeçte, en son MM Catalyst Fund ve First Fund Initiative’in MassMutual’ın gözden kaçan kurucular için etki yatırım taahhüdünü 300 milyon dolara çıkardığını söyledi. MassMutual’ın çabaları, LP’lerin ve diğer yatırımcıların, çeşitli fonları ve fon yöneticilerini desteklemek için kendilerini daha iyi taahhüt edecek şekilde nasıl ayarlayabileceklerine dair bir vaka çalışmasıdır.

Şirketin yatırım başkanı Liz Roberts, MassMutual’ın gerçeklere baktığını söyledi: Siyah, Yerli ve Latin toplulukları, genel olarak ABD nüfusunun üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Tüm VC’lerin %5’inden azı kendilerini Siyah veya Latin olarak tanımlıyor ve aynı zamanda tüm VC fonlarının %5’inden azı Siyah ve Latin kuruculara tahsis ediliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın