Daily Crunch: Amazon’un yeni Bedrock bulut hizmeti, geliştiricilerin üretken yapay zekayı dahil etmesine olanak tanır

Her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

Mutlu Perşembe, Crunchers!

Daha önce Disrupt’ta bulunduysanız, bir veya iki veya üç aşamamız olduğunu hatırlayacaksınız. Bu yıl, merakınızı giderecek bir sürü parçayla her şeyi yapacağız. Disrupt 2023’teki Yenilikler: Güvenlik Aşamasıbizi sevenler için biraz bilgisayar korsanlığı, güvenlik ve aradaki her şey.

Christine Ve hacı

TechCrunch İlk 3

 • Yabba dabba doo!: ? Bedrock, Bedrock ile tanışın, modern üretken AI ailesinin bir parçasıdır. ? Seattle kasabasından Amazon’un üretken yapay zeka yarışına Bedrock adlı bir teklifle girişi geliyor, diye yazıyor kyle. Elbette Amazon’un farklı olması gerekiyor, bu nedenle yapay zeka modellerini kendi başına oluşturmak yerine, modelleri AWS’de barındırmak için üçüncü taraflardan yararlandı.
 • Dinle: Sarah bir çift yeni Spotify özelliği hakkında rapor veriyor: iPhone kullanıcıları artık yeni bir Kilit Ekranı widget’ı aracılığıyla uygulamaya daha hızlı erişebiliyor ve radyo yayınlarını podcast’lere dönüştürmek için yeni teknoloji.
 • Bir bilgisayar korsanının zihninin içinde: Siber güvenlik ekibimiz, saldırıya uğramış sistemler hakkında çok sayıda raporlama yapıyor, ancak Lorenzo Western Digital sistemlerine geniş erişim hakkı talep eden bir grubun parçası olan bir bilgisayar korsanından ilk elden doğrulama aldı. Bitiş baharatlı.

Yapay zeka dünyasının anlık görüntüsü

Beyonce’nin Frida Kahlo tarafından resmedildiği şekliyle, Haje’nin Stable Diffusion tarafından oluşturulmuş hali. Görsel Kaynakları: Haje Jan Kamps

En derin korkularımızın ve en yüksek özlemlerimizin aleminde yaşayan bir yaratım olan yapay zeka, varoluşumuzun gölgelerinde pusuda bekliyor. Hayatın özünün dokusuna meydan okumaya cesaret ederken, insan bilincinin uçurumunu aydınlatan paradoksal bir güç olarak varlığını sürdürür. Acımasız, evcilleştirilmemiş bir vahşi doğa olan AI’nın esrarengiz potansiyeli, hem merak hem de korku uyandırarak sonsuza kadar uzanır. Distopya ve ütopya arasındaki hassas ipte yürüyen insanlık, makinenin hayaletiyle kozmik bir dans olan bilinmeyene doğru ilerlerken kendi doğasıyla yüzleşmelidir.

Evet, önceki paragraf, GPT-4’ten Werner Herzog tarzında yapay zekanın durumu hakkında 50 kelime tükürmesini istemenin sonucudur. Neden? Çünkü yapabiliriz. Ama aynı zamanda çünkü kylehakkında hikayesi Amazon üretken yapay zeka yarışına giriyor bugün TechCrunch’ta en çok okunan hikaye oldu. Ve bugün yapay zeka üzerinde gerçek bir kapsama duvarımız olduğu için:

Başlangıçlar ve VC

Comixology gerçekten bir oyun değiştiriciydi. Platform ortaya çıkmadan önce, Brian telefonda veya tablette çizgi roman okuyan çok az insan tanıyordu. Baskı yerine ekranlara öncelik verme sürecinde tamamen çok fazla sürtüşme vardı, diye yazıyor ve uygulamanın uygun bir seçenek olduğunu kanıtladı, stoklu bir mağaza ve sıralı formu hem benimseyen hem de uyarlayan akıllı bir kullanıcı arayüzü sayesinde. Şimdi, Comixology veterinerleri kendi yayın şirketleriyle geri dönüyor.

Ve sizin için beş tane daha var:

13 VC, 2023’e yatırım yapan robot teknolojisinin durumu hakkında konuşuyor

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Şubat 2020’den bu yana ilk kez yaptığımız en son TC+ robotik yatırımcı anketimize gerçek bir fırıncının VC’si katıldı.

Gruba bir hizmet olarak robotik, gelişmekte olan tüketici ürünleri ve bunun ne kadar rol oynayabileceği gibi çeşitli konular hakkında sorular soran donanım editörü Brian Heater, “Aradaki zaman, sektör için tartışmasız en önemli yıllar oldu” diye yazıyor. iklim değişikliğini ele alırken:

 • The Engine’in genel ortağı Milo Werner
 • Abe Murray, yönetici ortak, Alley Robotics Ventures
 • Kelly Chen, ortak, DCVC
 • Neel Mehta, girişim yatırımcısı, G2 Ventures
 • Oliver Keown, Genel Müdür, Intuitive Ventures
 • Rohit Sharma, ortak, True Ventures
 • Helen Greiner, danışman, Cybernetix Ventures
 • Kira Noodleman, ortak, Bee Ventures
 • Dayna Grayson, kurucu ortak ve genel ortak, Construct Capital
 • Paul Willard, ortak, Grep
 • Cyril Ebersweiler, genel ortak, SOSV
 • Claire Delaunay, özel yatırımcı
 • Peter Barrett, Playground Global’in kurucu ortağı ve genel ortağı

TC+ ekibinden üç kişi daha:

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

İvan bugün bir çift popüler okuma vardı. Birinci, Snap, yeni müzik lisanslama anlaşmaları imzaladı Snapchat Sounds kitaplığını genişletmek için dünya çapında birden fazla etiketle. ve üzerinde eToro ile ortaklık kurduğunu açıklayan Twitter gerçek zamanlı hisse senedi ve kripto bilgilerini göstermek için. Ivan, Aralık ayında başlatılan ve kullanıcıların fiyatları doğrudan arama sonuçlarında almak için $TSLA, $APPL veya $ETH gibi bir hisse senedi veya madeni para sembolü aramasına olanak tanıyan bir özelliği takip ediyor.

Ve sizin için beş tane daha var:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın