Tractable, yapay zeka kullanarak araba ve mülk hasarı değerlendirmeleri için SoftBank liderliğinde 65 milyon dolar kazandı

rent a car 34

İş operasyonlarını dönüştürmek söz konusu olduğunda, yapay zeka birçok sektörde çok fazla umut vaat ediyor. Bugün, yapay zekayı ve özellikle bilgisayar görüşünü sigorta dünyasına uygulama alanında erken hareket eden bir girişim, işini genişletmeye devam etmek için bir dizi büyüme fonu duyuruyor. uysal Mülklere ve arabalara verilen hasarın uzaktan değerlendirmesini yapmak için bilgisayar görüşü ve ilgili yapay zeka geliştiren şirket, 65 milyon dolar daha fon sağladı.

SoftBank Vision Fund 2, önceki destekçiler Insight Partners ve Georgian’ın da katıldığı bir Seri E olan bu tura liderlik ediyor.

Tractable şu anda, Aviva, Geico, Admiral ve diğerleri gibi sigorta devleriyle ortaklık kurarak platformu aracılığıyla yılda yaklaşık 7 milyar dolarlık iddiaları işliyor. Finansmanı hem mevcut işi büyütmeye devam etmek için kullanacak; ama aynı zamanda en büyük pazarlarından biri olan Japonya’ya daha derin yatırım yapmak; ve hizmetlerini sigorta değerlendirmelerinden, taradığı öğelerin onarımına, bakımına ve satışına genişletmek için yapay zekadaki en son gelişmelerden daha fazlasını dahil etmek.

CEO ve kurucu Alex Dalyac, e-posta üzerinden verdiği bir röportajda, “Üretken görsel yapay zeka alanındaki atılımlar, kullanıcılar yapay zekamız için iyileştirme alanlarını işaret ettiğinde yapay zeka geri bildirim döngüsünü hızlandırabilecek sentetik görsel veriler oluşturmamıza olanak tanıyacak” dedi. “Büyük Dil Modellerindeki atılımlar, diyaloglu yapay zeka ve çok modlu yapay zeka, yalnızca arabanızı ve evinizi değerlendirmekle kalmayıp aynı zamanda ikinizi onarmanın, korumanın veya satmanın en iyi yolu hakkında sizinle konuşup tavsiyelerde bulunabilen uzman bir yapay zeka olasılığını ortaya çıkarıyor. en değerli varlıklar.”

Ayrıca, doğal afet kurtarma için mülk değerlendirmelerinin “Japonya’da yükselişe geçtiğini” ve bu yıl hacmin yıllık 10 kat artmasının yanı sıra otomotiv satış sonrası pazarındaki hacmin yıllık 10 kat artmasının beklendiğini de sözlerine ekledi. parça distribütörleri ve tamircileri, “pandeminin iyileşmesinden kaynaklanan işçilik ve parça kıtlığı nedeniyle” süreçleri hızlandırmak için Tractable kullanıyor.

Tüm bu çeşitlilik daha erken gelemezdi. Lansmanından bu yana geçen yıllarda, tüketicilere ve sigorta eksperlerine uzaktan değerlendirmeleri kolaylaştıracak araçlar sağlamak için bir dizi rakip ve alternatif ortaya çıktı. üveyeProovStation, Ravin, Claims Genius, Innovation Group ve diğerleri, araçları ve daha fazlasını değerlendirmek için teknoloji geliştiriyor.

Tractable en son para topladığında – 2021 ortalarının zorlu günlerinde 60 milyon dolar – bunu bir anda yaptı. 1 milyar dolarlık değerleme.

Ancak bugün Dalyac, şirketin mevcut değerlemesinin ne olduğunu doğrulamadı ve son aşama büyüme turlarından gerçekten bir geri çekilme olmasına rağmen (böylece yatırımcılara daha fazla pazarlık gücü veriyor), “aynı zamanda büyük bir hızlanma da oldu. yapay zekaya VC yatırımı” (böylece değerlemelerin sağlam kalmasına yardımcı olabilecek daha rekabetçi bir süreç yaratır).

SoftBank, birkaç nedenden dolayı lider yatırımcı olarak kayda değer. Şirket, yüksek değerlemelerle ve çok hızlı bir şekilde yapılan önceki yatırımlarının çoğunun şirket için büyük zararlara yol açtığı çalkantılı bir dönemin ardından, son 18 ayda risk sermayesi alanında önemli ölçüde daha az aktif oldu. (En son yıllık sonuçları, iki ay önce, Mayıs ayında, bir 32 milyar dolarlık göz yaşartıcı kayıp Bu değerleme notlarında.) Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, adı daha az sıklıkta zarar ediyor – bugün burada görünmesini daha da ilginç hale getiriyor.

SoftBank Investment Advisers Yatırım Direktörü Nahoko Hoshino, “AI bilgisayar vizyonunu uygulayarak sigorta hasar yönetimi sürecine verimlilik getirmek için AI bilgisayar vizyonunu uygulamanın öncüleri olan Alex, Razvan ve ekibiyle çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. , Bir açıklamada. “Yapay zeka teknolojisine güçlü bir şekilde inananlar olarak, yeni kullanım durumlarını keşfederek yapay zekanın benimsenmesini diğer dikey alanlara yerleştirerek teknolojinin küresel olarak ölçeklenmesi için büyük bir potansiyel görüyoruz. Tractable zaten otomobilde güçlü bir çekiş gücüne sahipken, mülk, bozulma için olgunlaşmış heyecan verici yeni bir fırsat.

İleriye bakıldığında, Tractable’a olan ilgisi, belki de geçmişteki bazı yatırımlarından biraz daha pratikliğe dayanıyor gibi görünüyor. Japonya, hem otomobil hem de mülk için büyük bir sigorta pazarı ve yapay zeka ve robotik ile ilgili her şeye hevesli, dijitale öncelik veren bir tüketici tabanına sahip. Bütün bunlar, Dalyac’ın “azalan ve yaşlanan bir nüfus karşısında acil bir otomasyon ihtiyacı” olarak tanımladığı gerçeğiyle birleştiğinde, Japonya’yı Tractable’ın en büyük pazarı haline getirdi – Dalyac, şu anda ABD ile paylaştığı bir unvana sahip olduğunu söyledi.

Dolayısıyla bu anlaşma, “SoftBank ile işbirliği için stratejik fırsatlar sunuyor” dedi. “SoftBank’ın ilişkilerinin, Tractable’ın Japonya’nın kurumsal ekosisteminin karmaşıklıklarına daha fazla erişmesine yardımcı olabileceğine şüphe yok. Artık yatırım bir araya geldiğine göre, stratejik ticari fırsatları keşfetmeye başlayabileceğiz.”

Bu fırsatların neler olabileceğine gelince, ülke dünyanın en büyük otomotiv üreticisi olmaya devam ediyor ve görünüşe göre Dalyac, Tractable’ı araçların yapısına daha önce ve kullanım ömürlerinin daha büyük bir bölümünde entegre etme fırsatı görüyor, yalnızca bir uygulamada görünmekle kalmıyor. zararları değerlendirmek için bir kaza.

“Tractable’ın teknolojisi, araçları daha yüksek hız ve doğrulukla onarmak, korumak ve geri dönüştürmek için kullanılabilir” dedi. “Hasar ve onarım analitiği, yoldan elde edilen üretim kalitesi geri bildirimi içgörüleri olarak da hizmet edebilir.”

Dalyac, şirketin hala kârlı olmadığını söyledi, ancak Tractable ve diğer birçokları için durumun neden böyle olduğunu açık sözlü bir şekilde açıklıyor:

“10 yıllık düşük faiz oranları ve büyük bir risk sermayesi arzı nedeniyle, risk sermayesi destekli şirket operatörlerine son 10 yıldır kayıplardan bağımsız olarak büyümeye odaklanmaları söylendi. Belki de kısmen kayıpların daha fazla VC enjeksiyonu gerektirmesi nedeniyle? Bu, kârlılığı bir baş belasından başka bir şey olarak görmeyen, tercihen kaçınılması gereken bir yatırımcı, işletmeci ve çalışan kültürünü teşvik etti.

“Artık kârlılık aniden bir zorunluluk haline geldiğine göre, geçiş acımasız olabilir. Maliyet kısma popüler değil, etkilenenler için çok rahatsız edici olabilir ve katlanmak için mide gerektirir” diye devam etti. “Ancak teknoloji sektörü bir ‘bat ya da yüz’ dönemine girmiş gibi hissettiriyor. Faiz oranı ortamı, risk sermayesi destekli sektörün karlı olma yeteneğini gerçekten test ediyor.” Kârın “önemli ilerleme kaydettiğimiz stratejik hedef” olduğunu söyledi. Ve işletmenin SaaS marjlarının güçlü kalması göz önüne alındığında, Tractable’ın “EBITDA başabaş noktasında neredeyse orada” olduğunu söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın