TOKİ’nin arsa ve iş yeri listesi belli oldu! İşte il il o sıralamaUcuz toplumsal konut projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığı günden beri bütün Türkiye’nin en fazlaca konuşmuş olduğu konulardan bir tanesi. Son olarak 1 milyon arsa ve 10 bin iş yeri için başvurular bugün başlamıştı.

Milyonlarca ferdin merak etmiş olduğu bir diğer nokta ise ‘İlk Evim Arsa’ ve ‘İlk İş Yerim’ projesindeki yerlerin hangi illerde yapılacağı. Herkesin araştırmış olduğu mevzu da netlik kazandı. İşte TOKİ arsa ve iş yerlerinin yapılacağı illerin ve yerlerin sıralaması…

İstanbul’daki arsalar merkezde yer alırken, Bursa’daki arsa projeleri için belirtilen yerler merkez ilçe başta olmak suretiyle, Büyükorhan, Gemlik, Harmancık, Keles, Orhaneli ve Orhangazi ilçelerinde bulunuyor.

TOKİ ARSA VE İŞ YERLERİ TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara’daki arsa projeleri için belirtilen yerler merkezin yanı sıra Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar ilçelerinde bulunuyor. İzmir’deki bölgeler ise Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Dikili, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Ödemiş, Selçuk, Tire ve Torbalı ilçeleri olarak listeleniyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın