Togg’un renkleri belli oldu

Togg’un renkleri belli olduTogg, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden esin alarak tasarlanan otomobilin dış renklerine “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini verdi.

Togg, kampüsünün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sularını, Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı, Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını, Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini bugüne taşıyan gri ihtişamını, Kapadokya’nın mucizevi güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini, Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturdu.

“Ülkemizin haiz olduğu benzeri olmayan güzelliklerden esin alıyoruz”

Açıklamada mevzuya ait görüşlerine yer verilen Togg Üst Yöneticisi (CEO) M. Gürcan Karakaş, global bir marka oluştururken doğum yerinin Türkiye olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini kurmak hedefiyle çıktığımız bu yolda, ülkemizin sahip olduğu eşi olmayan zenginliklerden esin alıyoruz.

Logomuzda da vurguladığımız dualite temasında olduğu şeklinde ‘duygusal’ Doğu kültürü ve ‘rasyonel’ Batı kültürlerinin harmanlanmasını temsil eden bir markayız. İlk parlak zeka cihazımızın renklerini tasarlarken de Türkiye’mizden esin aldık. ‘Anadolu’, ‘Gemlik’, ‘Oltu’, ‘Kula’, ‘Kapadokya’ ve ‘Pamukkale’ isminde renklerimizle ülkemizin sahip olduğu benzersiz güzellikleri Togg’un ilk zeki aleti C-SUV modeli ile kullanıcılarımızla buluşturmaktan saadet duyuyoruz.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın