Oltu taşının rengi Togg ile bütünleşti

Oltu taşının rengi Togg ile bütünleştiDünya markası olma yolunda güvenilir adımlarla ilerleyen Türkiye’nin yerli otomobil şirketi Togg, açıkladığı lansman renklerinde Oltu’yahut yer verdi.

Erzurum’un Oltu ilçesinde dağın metrelerce altından adeta iğneyle kuyu kazar gibi gün yüzüne çıkartılan ve yöre köylerdeki vatandaşların en büyük gelir kapısı olan Oltu taşının rengi ve Oltu ismi, Togg’un C-SUV modeline verilmesi Oltulularda büyük heyecan ve sevinç yaşattı.
Gemlik mavisi, Anadolu kırmızısı, Kapadokya kum beji, Pamukkale beyazı ve Kula grisi olarak açıklanan renkler arasındaki Oltu siyahına da, “Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısı” sözleriyle yer verildi.

Özellikle Oltu taşının rengi olması Oltu taşı esnafı tarafından da son aşama memnuniyetle karşılandı. Oltu Taşı El Sanatları Derneği Başkanı Ertuğrul Erkin Asan, “Togg’un ürettiği yerli ve milli aracımızın siyah rengine Oltu isminin verilmesi son derece memnun etti. Bizde Oltu Taşı ve Sanatkarları Derneği olarak bir karar aldık, Oltu isminde arabadan ilk alan 100 kişiye Oltu taşı tespihi ve Oltu taşı anahtarlığı hediye edeceğiz” dedi.

Oltu taşı esnaflarından Gülay Zengin, “Biz oldukca sevindik ve onur duyduk, çok mutluyuz bizim reklamımız olduğu için. Oltu’nun ismini Türkiye’ye değil Dünya çapında duyulması bizim için onurdur” dedi.

Yerli ve milli aracımız Togg’un siyah renginin Oltu olarak isimlendirilmesinin Oltuluları çok mutlu ettiğini ifade eden Metehan Aydın, “Bu güzel jestlerinden ötürü bütün Togg yetkililerine hepsine oldukca teşekkür ediyorum, bizim için harbiden gurur verici bir vaziyet oldu” diye konuştu.
Oltulu Hasan Bulut ise, “Ülkemize bu güzel otomobili kazandırdığı için başta Cumhurbaşkanımıza oldukca teşekkür ederiz. Vatanımıza, insanımıza hayırlı olsun. Togg’un, Oltu taşı siyah incimizi de göz önünde bulundurarak Oltu ismini vererek bizleri onura ettikleri için onlara da ayrıca teşekkür ederim. Ülkemiz için hayırlı olsun, bizim arasında büyük bir başarı oldu. İlerisinde oldukca daha güzel şeyler olacağından ümitliyiz, ülkemiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Oltu kazasının isminin verilmesine fazlaca mutlu olduklarını belirten Oltu Ticaret Odası Genel Sekreteri Güngör Durgun, “Togg’un üretime başlaması nedeni ile büyük luk yaşıyoruz. Togg’un modellerinden birisine de Oltu ilçemizin isminin verilmesinden dolayı büyük gurur duyduk, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” gibi konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın