12 dakikada 300 bin liralık vurgun

12 dakikada 300 bin liralık vurgunEsenyurt Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde araçlarıyla bir oto servisine yaklaşan kimliği belirsiz, kar maskeli ve silahlı 4 kişi, dükkanın camını kırarak içeri girdi.

Alarmın çalmasına rağmen içeride bulunan motor hasım, antifriz gibi ürünleri alarak götüren hırsızlar yaklaşık 300 bin liralık malzeme çaldı.

İşyeri sahibi Mehmet Kul, hırsızlık anını alarm sistemi bildirimden öğrenerek güvenlik kamerasından izledi. Olay sonrası iş yeri sahibi durumu polis ekiplerine bildirirken şahıslar geldikleri araca binerek kayıplara karıştı. Emniyet güçlerinin mevzu ile alakalı emekleri devam ederken yaşanan o hırsızlık anları ise işyerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

“Kameraya baktığımda içeride 3-4 tane şahsın olduğunu gördüm”

Konu ile ilgili konuşan işyeri sahibi Mehmet Kul, “ Saat sabah 07.50 civarında alarm sisteminden telefonuma bir bildirim geldi. İşyerime kameradan bakmamı tavsiye ediyordu. Kameraya baktığımda içeride 3-4 tane şahsın yüzlerinde kar maskesi ve ellerinde eldiven ile işyerimde bulunduğunu gördüm. Hemen emniyet güçlerine ihbarda bulundum. Bu süreç zarfında içeride bulunan yağları, antifrizleri, kolilerle araçlarına taşıyorlar. Geri geri yanaşarak camı kırıp içeri öyle girmişler. Ellerinde de silah bulunduğunu kamera kayıtlarında gördük.

Yaklaşık 300 bin TL civarında zararımız var. Esenyurt’ta bu olaylar çok oluyor. Bunun için önlem alınmasını istiyoruz. Yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Yüzlerindeki kar maskesi ile dükkanı yağmaladıklarını gördüm. İnsan bir anda panik oluyor” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın