Çocuk desteği ödemeleri başlıyor

Çocuk desteği ödemeleri başlıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yazılı açıklamasında, her an gereksinim sahibi vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

Aile odaklı toplumsal yardım ve sosyal hizmet anlayışıyla siyaset üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Yanık, bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programının mevcut bütçesini 25 milyar liradan 40 milyar liraya çıkardıklarını hatırlattı.

Programın kapsamını genişlettiklerini, yardımcı programı süresince toplumsal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan çocuklar için de ilave yardımcı sağlayacaklarını aktaran Yanık, şunları kaydetti:

“Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına bakılırsa hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz. 1-2 çocuklu hanelere 350, üç çocuklu hanelere 450, dört çocuklu hanelere 550, 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 lira ödeme yapacağız. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle hem çocuklu hanelerin bununla beraber çocuklar üstünden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçlıyoruz. Türkiye Aile Destek Programımız kapsamında hayata geçirdiğimiz çocuk desteği ödemelerini de kasım itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız.”

Bakan Yanık, toplumsal refahın paylaşımını önde tutan bakış açısıyla, arz odaklı güçlü toplumsal yardım programlarıyla, kaynakların tüm topluluk kesimlerinin yararına olacak halde dağıtılmasını her dönemde öncelediklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını altını çizdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın