TikTok yapay zekânın desteği ile makaleleri resme dönüştürecek

TikTok yapay zekânın desteği ile makaleleri resme dönüştürecekTikTok suni zekâ desteğiyle makaleleri görselleştirmeyi sağlayan yeni aracını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Henüz tam anlamıyla “gelişmeyen” bu araç, “yapay zekâ destekli bir yeşil ekran” olarak tanımlanıyor. TikTok’un iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulan bu araç, yazılı tanımları görsellere dönüştürüyor.

TikTok’un aracı bu hizmeti sunan ilk araç değil. Open AI tarafınca geliştirilen DALL-E de benzer bir hizmeti daha gelişmiş biçimde veriyor. Bu özelliği rahat tutmayı tercih eden TikTok, tamamen gerçekçi görseller yerine daha soyut resimler oluşturuyor. Bu görseller kullanıcıların videoları için arka plan olarak ayarlanabiliyor.

The Verge sitesinin haberine gore, TikTok’un bu tercihinin temelinde birtakım güçlü nedenler olabilir. İhtiyaç duyulan işlemci gücü bir problem şeklinde görünmese de, potansiyel sonuçlar sorun yaratabilir. Hâlihazırda sex yada sertlik barındıran görsellerin oluşturulması engelleniyor. Bunun seçilen anahtar kelimelerle de bağlantılı olabileceği belirtilse de, TikTok’un yasal sorunlardan kaçınmak için bu şekilde bir tercihte bulunması naturel görünüyor.

tiktok yapay zeka TikTok suni zekâ destekli görsel oluşturma aracıyla bu teknolojiyi daha geniş kitlelere yaymayı amaçlıyor. DALL-E gibi araçlar hâlâ sınırı olan bir kitle tarafından kullanılabiliyor. 1 milyardan fazla aylık kullanıcısı bulunan TikTok, görsel oluşturma teknolojisini büyütmek için en müsait araçlar arasında yer ediniyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın