Araç sektöründe fahiş fiyat uygulayanlar tespit edildiHazine ve Maliye Bakanlığı Risk Analizi Genel Müdürlüğü, gayrimenkul sektörünün peşinden araç sektörünü negatif etkileyenler için de harekete geçti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu çerçevede fahiş fiyat artışına sebep olan 100 bin yükümlü tespit edildiğini duyurdu.

Bakan Nebati, “Kayıt dışı ekonomiyle mücadele etmekte son derece kararlıyız. RADAR sistemimiz sayesinde mali ve finansal verilerin sistemsel ve ayrıntılı analizlerini gerçekleştiriyor, çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Gayrimenkul sektöründe olduğu şeklinde vasıta sektöründe de suni fiyat artışı yaparak arz talep dengesini bozanlara fırsat vermeyeceğiz. Bu çerçevede, mükellefiyet kaydı bulunmadan belli bir sayının üstünde vasıta alım satımı yapan, ikinci el araç piyasasında fahiş fiyat artışlarına ve kayıt dışı iktisat oluşmasına sebebiyet veren 100 bin yükümlü Bakanlığımızın RADAR’ına takıldı” dedi.rent a car 34

RADAR sistemiyle araç alım satımını kıskaç altına aldıklarına dikkati çeken Bakan Nebati, şu detayları da paylaştı:

“Buna ek olarak sıfır ve ikinci el araç alım satımı meydana getiren bayi, galerici ve kişiler hakkındaki da ayrıntılı tespitler yaptık. Vergisel yükümlülüklerini yerine getirmeyen, piyasada spekülasyona sebebiyet veren gerçek ve tüzel kişiler ile alakalı lüzumlu işlemleri oluşturmaya başladık. Saha denetimleri de sürüyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, kayıt dışı mücadelede camianın tüm kesimlerinin desteğinin büyük ehemmiyet arz ettiğini de altını çizdi.

kaynak: linehaber.com.tr