TikTok yakında yeni e-ticaret mağazasını ABD’ye getirebilir

TikTok, önümüzdeki ayın başlarında ABD’de bir çevrimiçi perakende mağazası açıyor olabilir. Uygulama içi alışveriş bölümü, TikTok’un Çin’deki üreticiler tarafından sağlanan kendi ürün yelpazesini içerecek ve şirketin Amazon, Shein, Temu ve diğer büyük e-ticaret platformlarıyla doğrudan rekabet etmesine olanak tanıyacak.

tarafından bildirildiği gibi semaforTikTok’un yeni mağazası, platformdaki diğer öğelerin yanı sıra oyuncaklar ve mutfak gereçleri gibi ürünleri yeni çevrimiçi mağaza ve ayrıca içinde özel bir e-ticaret sekmesi aracılığıyla satacak. TikTok Mağazasıişletmelerin ürünlerini uygulamada satmak için komisyon ödediği mevcut bir özellik.

TikTok, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Şirket, geçen hafta onaylanmış TikTok ana şirketi ByteDance’ın sahibi olduğu Singapur merkezli bir şirket tarafından ürünlerin satıldığı ve gönderildiği Birleşik Krallık’ta bir “Trendy Beat” alışveriş özelliğini test ediyor. TikTok başlangıçta yeni e-ticaret teklifinin ABD’de test edilmediğini reddetse de, TechCrunch şirketin daha önce bir ticari marka başvurusu Trendy Beat için ABD’de, özelliğin muhtemelen uygulamanın ABD sürümüne yayılacağını gösteriyor.

TikTok’un e-ticaret stratejisi ABD’de henüz başlangıç ​​aşamasında Şirket, ABD’de henüz önemli bir ilgi görmeyen TikTok Shop’u geçen Kasım ayından beri test ediyor TikTok’un ABD’de Trendy Beat’i test etmek için beklemesinin nedeni muhtemelen bu. pazar.

TikTok’un e-ticaret işi, endüstrinin en hızlı ekonomik büyümeyi gördüğü Asya’da başarılı oldu. Şirket, işini büyütmek için Güneydoğu Asya’da bankacılık yapıyor; TikTok, geçen yılki 4,4 milyar dolarlık satışla karşılaştırıldığında, 2023’te e-ticaret girişiminin boyutunu dört kattan fazla artırarak brüt ticari değeri 20 milyar dolara çıkarmak istiyor. Bloomberg’e göre.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın