Aston Martin’in Lucid ile olan anlaşması AMG’yi kaldırıma indirdi

Birkaç yer örneklendirilebilir içten yanmalı motorun zirvesi Almanya, Affalterbach’taki Mercedes-AMG fabrikasından daha iyi. Orada, bireysel işçiler tüm motorları elle monte ediyor ve her birini imzalarını taşıyan bir amblemle kapatıyor. bu şirketin felsefesi? “Tek adam, tek motor.”

Bu felsefe, onlarca yıldır AMG’nin markasını oluşturmaya yardımcı oldu. Mercedes yan kuruluşu, lüks arabaları alıp onları güçlü arabaların Alman eşdeğerine dönüştürmesiyle tanınır: hızlı, gürültülü ve biraz kaba. El yapımı motorları yalnızca tüketiciler tarafından değil, diğer şirketler tarafından da aranıyordu. On yıl önce, İngiliz markaya 4.0 litrelik V8 tedarik etmek için Aston Martin ile bir anlaşma imzaladı.

Şimdi, bu anlaşma ödünç alınmış bir zamanda yaşıyor. Pazartesi günü, Aston Martin bunun olduğunu duyurdu. Lucid ile bir ortaklığa girmek. Aston Martin, 2030 yılına kadar temel modellerini EV güç aktarma organlarına geçirirken sonradan ortaya çıkan otomobil üreticisi elektrik motorları, güç aktarma organları ve pil sistemleri tedarik edecek. %10

Yüzyılı aşkın bir süredir, otomobil üreticileri kendilerini rekabette farklı kılmak için motorları kullandılar. AMG’ydi uzun zamandır bilinen el yapımı, yüksek çıkışlı V8’ler için. BMW’nin itibarı, büyük ölçüde onun özelliklerinden kaynaklanmaktadır. ipeksi pürüzsüz satır içi 6’lar. Dodge’un kas arabası görüntüsü, aracın arkasına inşa edildi. marka V8’lerin sayısı. Honda ile isim yaptı VTECGM ile küçük blok V8ve Audi tuhaflaştı satır içi 5’ler. Daha fazlası var ama resmi anladınız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın