Thynk, otel konaklamalarını dikey bir yazılım platformuyla yükseltmek istiyor

3d duvar kağıdı

Tanışmak thynk, konaklama endüstrisi için kesin kurumsal yazılım çözümü oluşturmak isteyen yeni bir şirket. Başlangıç, az önce 13 milyon dolarlık bir Seri A turu topladı.

Bu tur tarafından yönetildi TekilItai Tsiddon tarafından yönetilen New York merkezli bir fon ve Belçikalı yatırım şirketi CNP (Groupe Frère) de katılıyor. Startup’ın mevcut hissedarlarından Fly Ventures bir kez daha yatırım yaptı.

Hizmet olarak yazılım şirketleri söz konusu olduğunda, girişimciler belirli bir segmente hitap etmeyi seçerler. Bazı şirketler, genellikle işlerini yapmak için doğru araçlara sahip olmadıkları için uzun kuyruklu küçük ve orta ölçekli şirketlere odaklanmayı seçerler. Örneğin konaklama sektöründe, Amenitiz münhasıran odaklanır bağımsız oteller ve pansiyonlar.

Thynk, birden çok tesisi işleten ve süreçlerini optimize etmek isteyen konaklama şirketleri için tasarlandığından yelpazenin diğer ucunda yer almaktadır.

“Yeniden bir şirket kurmayı düşündüğümde, 500 milyon dolara ulaşabilecek bir şirket bulmak için pazarı taradım ve farklı dikeylere baktım. [annual recurring revenue]”, kurucu ortak ve CEO Pascal Petit bana söyledi.

Daha spesifik olarak Petit, satış, operasyonlar ve finans olmak üzere üç sütuna odaklanabilecek bir kurumsal yazılım çözümünden yararlanabilecek bir sektör arıyordu. İlham veren bazı şirketler şunları içerir: Veeva Ve ncinosırasıyla ilaç ve bankacılık sektörlerine odaklanan iki kurumsal yazılım şirketi.

Her yıl 9 milyar dolar gelir elde ettiği ve ihmal edildiği için konaklama sektörüne girdi. “Entegre bilgi sistemleri söz konusu olduğunda bu sektör tamamen yetersiz donanıma sahip. Varlık yönetiminden gelen bir sektör. Konukseverliğin nihai hedefi, emlak varlıklarından gelir elde etmenin yeni bir yolundan başka bir şey değil,” dedi Petit.

Tabii bir otele geldiğinizde resepsiyon görevlisi bilgisayarın başında oturuyor. Çoğunlukla bir mülk yönetim sistemi (PMS) ile etkileşime girerler. Bu sistem size hangi odanın müsait olduğunu ve başka bir gece için rezervasyon yaptırmanın ne kadara mal olacağını söyler.

“Bu sistemler, tek bir bina etrafında, [profit and loss]dedi. Esasen, check-out yaptığınızda konaklamanız boyunca toplanan tüm veriler buharlaşır.

Yine de oteller son yıllarda oldukça değişti. Otel odalarına ek olarak, birçok otelde artık şık restoranlar, sofistike kokteyl barları, konferans merkezleri, ortak çalışma alanları, spa’lar ve çeşitli ücretli deneyimler var.

Kurumsal başucu kitabına uymak

Thynk, mülk yönetim sistemlerini değiştirmek istemiyor. Başlangıç, bu sistemlerin anahtar kartları etkinleştirmek, otel personeline bir odanın ne zaman temizlenmesi gerektiğini söylemek ve diğer görevler için her zaman orada olacağına inanıyor.

Salesforce yığınının üzerine inşa edilen Thynk, otel grupları için anahtar teslimi bir bilgi sistemi görevi görür. Birincisi, müşteri verilerini toplar, temizler, merkezileştirir ve birleştirir. Her müşteri, büyük bir zihinsel değişim olan benzersiz bir kimlik haline gelir. Odalara odaklanmak yerine Thynk, bir CRM gibi müşterilere odaklanır.

Bundan sonra veriler, grup rezervasyonu, depozito ve ön ödemeli ödeme akışları, teklif üretimi ve daha fazlası gibi çeşitli dahili işlemler için kullanılabilir. Örneğin, sadık bir müşteri bir düzine oda rezerve etmek isterse, ancak otel doluysa, satış ekibi devralabilir ve çok tesisli bir genel bakışa sahip olduğu için başka bir otel önerebilir.

Ve son olarak Thynk, yeni teklifler, ek satış fırsatları ve konaklamayı iyileştirmeye yönelik sorularla müşterilere aktif bir şekilde ulaşmak için kullanılabilir – müşteri başarı ekibinden bekleyeceğiniz her şey.

Thynk gibi bir ürün 2023’te mantıklı çünkü birçok otel grubu faaliyetlerini düzene sokmaya çalışıyor. Yetenek eksikliği nedeniyle, bazı destek rolleri bölgelere veya ülkelere göre merkezileştirilmiştir. Artık otel müşterileriyle doğrudan iletişim halinde olmadıkları için daha iyi araçlara ihtiyaçları var. Üstelik aynı anda birkaç otel için çalışıyorlar.

Girişim, Hollanda’da Postillion, Fransa’da Groupe Lucien Barrière ve Almanya’da Design Hotels gibi birkaç otel grubuyla şimdiden sözleşme imzaladı. Thynk, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 65 otel ve 15.000 odalı bir grup olan Rottana ile çalışmaya başladı.

Petit, “Bizi iç sistemlerinin çekirdeği olarak kullanıyorlar ve çünkü bir franchise başlatıyorlar,” dedi.

Ve bu, Thynk’in potansiyel başarısının anahtarıdır. Konaklama şirketleri, platformu mülk yönetim sistemleriyle entegre ettikten ve tüm verileri Thynk’te merkezileştirdikten sonra, müşterilerin operasyonlarının ayrılmaz bir parçası haline gelir. Petit, “Aracın motorunu değiştirmeye çalışıyoruz, bu nedenle satın alma kararı çok yapışkan,” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın