Microsoft 365 ve Teams’te yerleşik bir öğrenme yönetim sistemi olan LMS365, 20 milyon ABD doları artırdı

Danimarka şirketi LMS365Microsoft ürünlerinde kullanılmak üzere oluşturulmuş bir çevrimiçi öğrenme yönetim sistemi (LMS) olan , ilk kurumsal finansman turunda 20 milyon dolar topladı.

Lojistik devi dahil şirketler tarafından kullanılıyor Hellman ve soda şişeleme bayiliği G&J PepsiLMS365, kullanıcıların kendi kurslarını sıfırdan oluşturmasına veya üçüncü taraftan içe aktarmasına olanak tanır Go1 gibi veya LinkedIn Öğrenimihangi LMS365 ile ortaklığını duyurdu. sadece geçen ay

Bir öğrenme yönetim sistemini doğrudan çalışanların temel günlük araçlarına yerleştirmek, LMS alanındaki görevlilere karşı LMS365’in temel satış noktalarından biridir. iş günü gibi, Eloomiveya YetenekLMS.

CEO “LMS365 bir teknoloji sorunu icat etmez, profesyonellerle bulundukları yerde buluşur” dedi. Rasmus Holst TechCrunch’a açıkladı.

kaputun altında

LMS365 kurs oluşturucu ve öğrenme modülü oluşturucu ile kullanıcılar, PowerPoint, Word ve Stream dahil olmak üzere Microsoft Office yazılımında barındırılan mevcut içerikten öğeleri sürükleyip bırakabilir. Veya önceden var olan kursları veya sınavları başka bir yerde oluşturulmuş ve depolanmış olarak içe aktarabilirler. SCORM veya AICC formatısiber güvenlik veya yasal uyumluluk için sektöre özel genel eğitim için yararlı olabilir.

LMS365: Ders oluşturma

LMS365: Ders oluşturma Resim Kredileri: LMS365

Son kullanıcı açısından tüm bunlar, yeni işe alınanların doğrudan Microsoft Teams aracılığıyla işe alınabileceği veya müşteri hizmetlerinden ruh sağlığı yönetimine kadar her türlü disiplinde sürekli eğitim alabileceği anlamına gelir.

LMS365: Ders ve içerik yönetimi

LMS365: Ders ve içerik yönetimi Resim Kredileri: LMS365

Yöneticiler ayrıca Microsoft Power BI görselleri aracılığıyla öğrencinin ilerlemesini izleyebilir ve ilgili verileri sunabilir.

LMS365: İzleme ve raporlama

LMS365: İzleme ve raporlama Resim Kredileri: LMS365

Hikaye şimdiye kadar

LMS365’in geçmişi 2003 yılına kadar izlenebilir. Bjarne Mortensen doğrudan şirket içi dağıtımlara odaklanan Elearningforce adlı bir şirket kurdu. Microsoft Sharepoint. Aradan geçen yıllarda Elearningforce, Teams ve Microsoft 365 desteğiyle bulut tabanlı bir ürüne dönüştü ve son zamanlarda destek tanıtıldı Viva için, Microsoft’un Lafta “çalışan deneyimi ve bağlılığı” platformu.

Mortensen 2018’de emekli oldu ve hissesini girişimciye sattı Johan Wedell-Wedellsborg ve Danimarka fırıncılık zincirinin kurucuları Ole Kristoffersen ve Steen Skallebæk Ole & Steen. Holst, LMS365’e geçen yıl güvenli mesajlaşma şirketi Wiredaha önce baş gelir sorumlusu olarak görev yaptı.

Kurumsal adı teknik olarak Elearningforce olarak kalsa da şirket, Microsoft’a odaklanmasını yansıtmak amacıyla 2015 yılında LMS365 markasına geçiş yaptı.

Ancak neden özellikle Zoom veya Google’ın bulut tabanlı yazılım paketi yerine Microsoft aracılığıyla eğitim vermeye odaklanasınız? Holst’a göre, Microsoft’un barındırma, iletişim / işbirliği ve büyük veri içgörülerini kapsayan kapsamlı yazılım paketinden bahsetmeye bile gerek yok, her şey odaklanma ve adreslenebilir pazar büyüklüğü ile ilgili.

“Onun [Microsoft software] 350 milyon kullanıcıdan oluşan küresel, tutarlı bir pazar — bu nedenle platformumuza erişim kolaydır ve her gün milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulamaya yerleştirilmiştir,” dedi Holst. “Ayrıca Microsoft, [whole] iş — LMS365, barındırma için Azure’ı, uygulamalarını sunmak için Teams’i, kurs önermek için VIVA’yı ve veri ayıklama için Power BI’ı kullanıyor.”

Ayrıca, Microsoft’a odaklanarak bu, çok fazla yazılım ekosistemini desteklemeye çalışmanın getirdiği riskleri en aza indirir. Bu, tartışmaya açık bir şekilde, kurumsal finansman olmaksızın organik olarak büyüyen bir işletme için daha önemli bir sorundu.

Holst, “LMS365’in teknik olarak diğer platformlarda inşa edilmesi ve kendimizi bu şekilde teknik borca ​​maruz bırakması, önyüklemeli bir işletme olarak bizim için faydalı olabilecek bir değiş tokuş değil,” dedi.

LMS365 kullanıcılarının yarısından biraz fazlası ABD’de, neredeyse üçte biri EMEA’da (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ve geri kalanı dünyanın geri kalanına yayılmıştır.

Holst, “Tipik müşteriler, 200 ila 1.000 kullanıcısı olan KOBİ’lerdir” dedi. “Birincil pazarlarımız (yaklaşık %80) hizmet sektörü, lojistik, imalat, otomotiv, sağlık hizmetleri ve devlettir.”

LMS365’in ilk harici yatırımı, Singapur’daki Kamet Capital ve mevcut hissedarların katılımıyla New York merkezli Blue Cloud Ventures tarafından yönetildi. Şirket, ABD, Almanya ve Avustralya’daki dağıtım ortaklarını satın alarak küresel büyümesini ikiye katlamak için taze nakit enjeksiyonunu kullanmayı planladığını söyledi.

LMS365 baş strateji sorumlusu Henrik Jeberg yaptığı açıklamada, “Pazarda hızlanabileceğimiz açık bir fırsat penceresi görüyoruz” dedi. “M&A’yı ileriye dönük olarak, ürün geliştirmeyle ilgili olanlar da dahil olmak üzere, stratejik olarak kullanacağız.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın