Threads 2 saatte 2 milyon indirmeyi geçti

Threads için ilk gün, Meta’nın yeni Twitter klonuve insanlar toplu halde kaydoluyor.

App Store’da yalnızca iki saat yayında kaldıktan sonra Threads, herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeden şimdiden 2 milyon kaydı geçti. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads hesabında dönüm noktasına dikkat çekti.

Zuckerberg Konuları gönderisi

Konular, iOS aracılığıyla “ön sipariş” için mevcuttu ve varlığından haberdar olan kullanıcıları gösterişli bir Instagram çapraz tanıtımıyla bilgilendirdi. Kaydolmayı seçen kullanıcılar, Çarşamba günü öğleden sonra Threads canlı yayına geçtiğinde bir push bildirimi aldı ve Meta’nın rakiplerinin özelliklerini taklit etme konusundaki en son deneyine hemen atlayabildi. Konular, Instagram’a derinden bağlı ve Instagram hesapları artık bir Konular kullanıcı numarası gösteriyor, böylece sayım hem şeffaf hem de gerçek zamanlı oluyor.

Zuckerberg ayrıca, on yıldan fazla bir süredir ilk kez Çarşamba günü, Twitter’ın sallanması ve diğer potansiyel ardıl uygulamaların kullanıcılarını tek bir yerde birleştirmeyi başaramaması nedeniyle bir ton etkileşim çekmesi muhtemel olan Twitter taklidini kutlamak için tweet attı.

Twitter’ın yaşam desteğine geçmesi ve sahibinin hafta sonu oran sınırlamaları uygulamasıyla birlikte, yenisi için büyük bir istek var. Mastodon ve Bluesky, her ikisi de vızıltı aralıklarından keyif aldılar, ancak her iki uygulama da kendi benzersiz tavizleriyle birlikte geliyor. Mastodon için bu, bir tür göz korkutucu kayıt süreci ve federal evren hakkında genel bir belirsizlik. Bluesky için, ilk saçmalıklar yerini platformun atalarının moderasyon hatalarını ve Elon Musk’ın devralmasını alkışlayan ve şimdi Bluesky’nin yönetim kurulunda oturan Twitter kurucusu Jack Dorsey’inkileri tekrarlayacağına dair endişelere bıraktı.

İnsanları yeni bir uygulamaya kaydolmaya ikna etmek kolay değildir, ancak ortalıkta kalmalarını sağlamaktan çok daha kolaydır. Meta’nın Threads ile kronolojik bir beslemeden, hatta yalnızca takip ettiğiniz kullanıcılar için bir beslemeden vazgeçme kararı, şirketin, kullanıcıları uygulamaya bağlamak ve onları orada tutmak için aynı algoritmik karışıma güvendiği anlamına gelir. Threads’in Twitter’ın en iyi özelliğini klonlamaması talihsiz bir durum: algoritmik önemsiz şeylerle kirlenmemiş saf bir zaman çizelgesi. Bugünlerde tüm Twitter taklitleri uyarılarla geliyor gibi görünüyor ve bu kesinlikle büyük bir sorun.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın