Brinc, iklim teknolojisi girişimleri için yeni bir program başlattı

rent a car 34

BrinçHong Kong merkezli hızlandırıcı Animoca Brands gibi yatırımcılar tarafından destekleniyor, yeni başlayan iklim teknolojisi girişimleri için yeni bir program başlatıyor. Üç aylık program, karbondioksit gidermeye (CDR) odaklanan kurucular için tasarlandı. Bağış toplama desteği, nasıl ölçeklendirecekleri konusunda rehberlik ve Brinc’in devam eden yatırımcılar, akıl hocaları ve şirketler ağına giriş alacaklar.

Brinc’in İklim Teknolojisi Programı yöneticisi Janina Motter, TechCrunch’a hızlandırıcının birkaç yıldır gıda teknolojisi sektörü aracılığıyla iklim teknolojisine odaklandığını söyledi. “Bu başarılardan, sektöre özgülüğün kurucular için değeri en üst düzeye çıkarmanın anahtarı olduğunu anladık” dedi. “Bu nedenle, karbon giderme, kullanım ve depolamaya odaklanan bu yeni programla, zaman içinde birkaç farklı iklim teknolojisi programı yapmayı planlıyoruz.” Brinc’in iklim etkisine göre karbon gidermeye yetersiz yatırım gördüğünü de sözlerine ekledi.

Açılış kohortu dört startup içerir. Motter, “en güçlü adaylar, yaklaşımlarının rekabet ortamına nasıl uyduğunu anlıyor ve ‘neden onlar? neden şimdi?’ şirketin büyümesi için. Ayrıca, özellikle CDR için, yeni başlayanların teknolojilerinin daha geniş bağlama (ekolojik risk, ortak faydalar, yerel topluluklar, vb.) ”

Birleşik Krallık’tan hava kovanı karbon gidermeyi ölçeklendirmek için jeokimyasal doğrudan hava yakalama (DAC) yaratıyor. DAC sistemi modülerdir ve akışkanlaştırılmış nano yapılı bir sorbent üzerine kuruludur.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, Karbon Köprüsü fermantasyon CO2’yi veya bira, şarap ve diğer ürünleri yapmak için bitki maddesinin fermante edilmesiyle oluşan CO2’yi atmosfere girmeden önce yakalar ve mikrobiyal bir dönüştürme işlemiyle çevre dostu metanol üretir. Başlangıç, bunun fosil yakıtlardan yapılan ana akım metanole uygun maliyetli bir alternatif olduğunu söylüyor.

Hong Kong’un kalıp GÇ mimaride ve yapılı çevrenin diğer bölümlerinde karbon emisyonlarını azaltmak istiyor. Bunu, atık karbon dioksit ve malzemeleri bağlayıcı olarak kullanarak karbon-negatif beton oluşturarak yapar. Formwork IO, çimentonun %70’inden fazlasının üretildiğini söylediği Asya pazarına odaklanıyor.

Poas Biyoenerji.

İklim Teknolojisi Programı, Artesian, Carbon Business Council, CO2CRC, Direct Air Capture Coalition, PML Applications ve diğerleri gibi kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın