Telegram, önümüzdeki ay Stories’i ekliyor

Telegram CEO’su Pavel Durov ilan edildi Bugün, mesajlaşma uygulaması Temmuz ayı başlarında Hikayeleri ekliyor. Durov, kullanıcıların özelliği yıllardır istediğini söylüyor ve Telegram’ın aldığı tüm özellik isteklerinin yarısından fazlasının Hikayeler ile ilgili olduğuna dikkat çekiyor. Durov, şirketin başlangıçta “zaten her yerde oldukları” için Hikayeler eklemeye karşı olduğunu, ancak kullanıcılarını dinlemek istediğini söylüyor.

Telegram’daki Stories ile kullanıcılar, hikayelerinin her birini kimlerin görebileceğine karar verebilecek. Hikayelerinizi herkes, kişileriniz, seçilen birkaç kişi veya yakın arkadaş listesi tarafından görüntülenebilir hale getirmeyi seçebilirsiniz. Hikayeler, sohbet listenizin üst kısmındaki genişletilebilir bir bölüme yerleştirilecektir. Kullanıcılar, herhangi bir kişi tarafından yayınlanan Hikayeleri, ana ekran yerine Kişiler bölümündeki ‘Gizli’ listesine taşıyarak gizleyebilecek.

Kullanıcılar, Hikayelerine altyazı ve bağlantı ekleme seçeneğine sahip olacak. Hikayelerinizde diğer kişileri etiketleme seçeneği de var. Özellikle, ön ve arka kameralar tarafından çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda BeReal benzeri bir tarzda yayınlayabileceksiniz.

Ek olarak, hikayenizin ne zaman sona ereceğini seçebileceksiniz. Altı, 12, 24 veya 48 saat içinde sona ermesini sağlayabilirsiniz. Ya da Instagram’ın öne çıkan Hikayeleri görüntülemenize izin vermesine benzer bir şekilde, profil sayfanızda hikayeleri kalıcı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Durov, duyuru gönderisinde “Hikayelerinizi profil sayfasına kaydetme özelliği, Telegram profillerini daha bilgilendirici ve renkli hale getirecek” diye yazdı. “Yalnızca en yakın kişilerinizden daha fazla içerik keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda gruplarda veya kanal yorumlarında bağlantı kurduğunuz kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi keşfedeceksiniz. Kanallardan bahsetmişken, daha fazla görünürlükten ve abonelerden faydalanacaklar: Kanallardan gelen mesajları hikayelere yeniden gönderme özelliğini başlattığımızda, Telegram’da viral olmak çok daha kolay olacak.

Durov, Stories’in dahili testlerinin ardından, Telegram ekibindeki şüphecilerin bile bu özelliği takdir etmeye başladığını ve Telegram’ın artık mesajlaşma hizmetini onsuz hayal edemeyeceğini söylüyor.

Hikayeler son test aşamasındadır ve Temmuz başında kullanıma sunulacaktır. Durov, özelliğin “Telegram’da yeni bir çağın habercisi” olacağına ve platformun şu an olduğundan daha sosyal olmasına izin vereceğine inanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın