Unicorn sosyal uygulaması IRL, kullanıcılarının %95’inin sahte olduğunu kabul ettikten sonra kapatılacak

İronik olarak, sosyal uygulama IRL‘nin kullanıcıları gerçek hayatta yok.

IRL’nin yönetim kurulu tarafından yapılan dahili bir soruşturma, uygulamanın 20 milyon kullanıcıya ulaştığının %95’inin “otomatikleştirilmiş veya botlardan” kaynaklandığını ortaya çıkardı. bildirildi. Dolayısıyla, 200 milyon dolardan fazla risk sermayesi topladıktan sonra, IRL kapanıyor.

IRL, Z kuşağı için bir etkinlik düzenleme alternatifi olmaya hazırlanıyordu. Facebook’u giderek daha az kullanmak. Ancak SoftBank liderliğini yükselttikten sonra 170 milyon dolarlık C Serisi turu 1,17 milyar dolarlık bir değerleme ile şirketin iç sorunları daha belirgin hale geldi.

Geçen sene, IRL ekibinin %25’ini işten çıkardıveya yaklaşık 25 çalışan; önceki yıl boyunca, IRL kişi sayısını üç kattan fazla artırmıştı, bu nedenle bu kesintiler sürpriz oldu. TechCrunch tarafından elde edilen çalışanlara bir notta, eski CEO ve kurucu Abraham Shafi, WhatsApp’ın sadece 55 kişilik bir ekiple 450 milyon kullanıcıya ulaştığını belirterek, çalışanları “uyum sağlamaya” ve “disiplinli olmaya” teşvik etti.

“Bu ikonik, etkili şirketlerden biri olmak, Olimpiyatlarda altın madalya kazanmaya benzer. Aslında, muhtemelen daha zorlu, ”Shafi yazdı Benzer şekilde tuhaf analojilerle dolu olan notta. “Olimpiyatlarda olduğu gibi, çoğu insanın Olimpiyatçı olmak istemediğini biliyoruz. Aynı şekilde bizim yürüdüğümüz yolu da herkes yürümek istemeyecektir. Ama sınırlarını zorlamak ve neler yapabileceğini keşfetmek isteyenler için bu kültür tam size göre.”

Aynı notta Shafi, şirketin “2024’e kadar yetecek kadar nakde sahip olduğunu” söyledi. Bir IRL çalışanı TechCrunch’a şirketin bankada 100 milyon dolardan fazla parası olduğunu söyledi. Şu anda IRL’nin ne kadar parası kaldığı bilinmemekle birlikte, bir şirket sözcüsü The Information’a sermayesini hissedarlara iade edeceğini söyledi.

Bu işten çıkarmalarla hemen hemen aynı zamanlarda, IRL çalışanları işe başladı. şüphe Shafi’nin, uygulamanın aylık 20 milyon aktif kullanıcısı olduğu iddiası; sonra SEC soruşturmaya başladı IRL’nin menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediği. Nisan ayına kadar, IRL’nin yönetim kurulu Shafi’yi görevden aldı ve bir CEO vekili atadı.

TechCrunch, Shafi ve başka bir IRL çalışanıyla iletişim kurmaya çalıştı. IRL e-posta adreslerinin ikisi de devre dışı bırakılmıştı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın