Telegram, Hikayeler özelliğini Premium kullanıcılarına sunuyor

rent a car 34

Telegram, Hikayeler özelliğini Premium kullanıcılara sunuyor, şirket onaylanmış Cuma günü bir tweet’te. Premium kullanıcıları için resmi sunum, Telegram CEO’su Pavel Durov’dan bir ay sonra geliyor ilan edildi mesajlaşma uygulamasının Temmuz ayında Hikayeleri ekleyeceğini. Telegram’ın Premium olmayan kullanıcılar için Hikayeleri ne zaman başlatmayı planladığı şu anda bilinmiyor.

O sırada Durov, kullanıcıların bu özelliği yıllardır istediğini ve Telegram’ın aldığı tüm özellik taleplerinin yarısından fazlasının Hikayeler ile ilgili olduğunu belirtti. Durov, şirketin başlangıçta “zaten her yerde oldukları” için Hikayeler eklemeye karşı olduğunu, ancak kullanıcılarını dinlemek istediğini söyledi.

Telegram’daki Hikayeler ile hikayelerinizi kimlerin görebileceğine karar verebilirsiniz. Hikayelerinizi herkes, kişileriniz, seçilen birkaç kişi veya yakın arkadaş listesi tarafından görüntülenebilir hale getirmeyi seçebilirsiniz. Hikayeler, sohbet listenizin üst kısmındaki genişletilebilir bir bölüme yerleştirilecektir. Herhangi bir kişi tarafından gönderilen Hikayeleri ana ekran yerine Kişiler bölümündeki “Gizli” listesine taşıyarak gizleyebilirsiniz.

Ek olarak, Hikayelerinize başlıklar ve bağlantılar ekleyebilirsiniz. Hikayelerinizde diğer kişileri etiketleme seçeneği de var. Ayrıca ön ve arka kameralarla çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda BeReal benzeri bir tarzda yayınlayabileceksiniz.

Hikayenizin süresinin ne zaman dolacağını seçebilirsiniz. Örneğin, altı, 12, 24 veya 48 saat içinde sona ermesini sağlayabilirsiniz. Ya da Instagram’ın öne çıkan Hikayeleri görüntülemenize izin vermesine benzer şekilde, Hikayeleri profil sayfanızda kalıcı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Durov daha önce, Stories’in dahili testlerinin ardından Telegram ekibindeki şüphecilerin bile bu özelliği takdir etmeye başladığını ve Telegram’ın mesajlaşma hizmetini artık onsuz hayal edemeyeceğini söylemişti.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın