Telegram hesabı nasıl silinir ve sık sorulan diğer sorular

Telegram hesabı nasıl silinir ve sık sorulan diğer sorularTelegram hesabını silmek istiyor, ancak bunu nereden yapabileceğinizi bilmiyor musunuz? Bu ipucu yazısında ve kısa videoda Telegram hesabı nasıl silinir sorusunun yanıtını adımlarıyla birlikte aktarıyoruz.

Öncelikle hesabınızı sildiğinizde tüm verilerinizin kalıcı biçimde silindiğini belirtelim. Hesabı silmek yerine devre dışı bırakma seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Ne var ki, Telegram dünyasından tamamen çıkmak istiyorsanız, aşağıda aktardığımız adımları izlemeniz ehil olacaktır.

Telegram hesabı nasıl silinir?

Ne yazık ki, Telegram hesap silme işlemi için tatbik ayarları içinde bir seçenek sunulmuyor. Bu nedenle hesabınızı internet üstünden silmelisiniz ve bunun için de aşağıdaki adımları uygulamalısınız. Bu sayfanın İngilizce dilinde bulunduğunu belirtelim. Ancak adımları yürütmek için İngilizce bilmeniz gerekmiyor.

  1. Bir internet tarayıcısı açın.
  2. Adres çubuğuna https://my.Telegram.Org/auth yazarak Telegram’ın hususi ayar sayfasına gidin.
  3. Açılan sayfada bulunan kutucuğa Telegram hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını girin.
  4. Next düğmesine tıklayın.
  5. Telefonunuzdaki Telegram uygulamasına bir doğrulama kodu gelecek. Bu kodu sayfada göreceğiniz alana girin. Bu doğrulama kodunun SMS olarak gelmediğini belirtelim. Bu kodu almak için Telegram hesabınıza erişebildiğinizden güvenli olmanız gerekiyor.
  6. Sign In düğmesine tıklayın.
  7. Sayfada yer alan Delete account bağlantısına tıklayın.
  8. Bir sonraki sayfada Delete My Account’a tıklayın.
  9. Son olarak yeşil renkli Yes, delete my account düğmesine tıklayarak işlemi onaylayın.

Yukarıdaki adımları tamamlar tamamlamaz telefonunuzdaki Telegram hesabından çıkış yapıldığını görmüş olacaksınız.

Telegram, hesabınız altı ay boyunca atıl şekilde durursa verilerinizi siliyor. Bu ayarı değiştirerek bir yıla çıkarabilir ve hesabı silmek yerine profilinizin hareketsiz biçimde ve bütün verileri silinmeden kalmasını da sağlayabilirsiniz.

telegram hesap silme

Telegram hesap silme işlemi ile ilgili sorular

Hesabımı Telegram uygulaması içerisinden silebilir miyim?

Hayır. Telegram hesap silme işlemi direkt mobil uygulamalar üzerinden yapılmıyor. Web sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram hesabımı sildikten sonra kurtarmam olası mü?

Hayır. Hesabınızı bir kez sildikten sonrasında yeniden erişmeniz olası değildir.

Telegram nedir?

Telegram, platformlar arası güvenilir, kullanışlı bir mesajlaşma uygulamasıdır, doğrusu tüm cihazlarınızda çalışır. Anında senkronizasyon özelliği, sohbetlerin aynı anda tüm cihazlarınızda her vakit aktüel olduğu anlamına gelir.

Kullanıcılar son zamanlarda kendi çevrimiçi gizliliklerinin ve izlenemeyen parasız iletişimin farkına vardılar. Özellikle geçen yılın başlarında iyice alevlenen, birtakım toplumsal ağların kişisel verilerinizi iyi mi yönettiği ile alakalı açıklamalar ve haberler bu yöndeki bilinci artırdı. Neyse ki, mesajlarınızın üçüncü bir şahıs tarafından ele geçirilmesi riski olmadan arkadaşlarınız, aileniz ve bağlantılarınızla kontakt halinde kalmanıza izin veren Telegram şeklinde araçlar var.

Geçmişte, güvenilir bir mesajlaşma hizmeti kullanmak genellikle özelliklerden, eğlenceden ve rahatlıktan ödün vermek anlamına geliyordu. Ama artık işler bu şekilde olmak zorunda değil. Özellikle Telegram’ın popülaritesi bir ihtimal de öbürlerinden daha çok artıyor. Çünkü bu uygulama, söyleşi işlevleri ve gizliliğin birlikte de ahenk içerisinde yürütülebileceğini gösteriyor.

Telegram hesabı iyi mi silinir konulu makalenin hazırlanmasında bu adresten yararlanılmıştır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın