TechCrunch+ Özeti: Büyüme hunileri oluşturma, İK teknoloji zenginliği, ikincil piyasa sinyalleri

Dayanıklı bir büyüme hunisi oluşturmak yalnızca işletmenizi ölçeklendirmekle kalmaz, aynı zamanda yatırımcılara bir ekibin yön doğrultusunda hareket edebileceğinin sinyalini verir, bu da büyük bir güven oluşturucudur.

TC+’nın şirket içi büyüme uzmanı Jonathan Martinez, “Edinme, etkinleştirme ve elde tutma kritik öneme sahip” diye yazıyor. “Yönlendirme ve para kazanma da oldukça önemli olsa da, bunlar bir girişimi ne başarır ne de bozar.”

Erken aşamadaki ekiplerin, tıklamalar ve dönüşümler gibi “gösterişli metriklerin” ötesine geçmesi gerektiğini söylüyor. kurdukları işe özgü gelişmiş ölçümler geliştirin.


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Bu makale için, Postmates, Zoom, Uber ve Canva dahil olmak üzere çeşitli startup’lardaki katılım ve aktivasyon süreçlerini, kullanıcıları hunilerinin daha derinlerine iten mesajlaşmayı nasıl şekillendirdiklerini göstermek için bozdu.

Bu karmaşık bir iştir, ancak gözünüzü korkutmayın — bir büyüme analisti veya veri bilimcisi yüklenicisi, deneyler yapmak, hedefler belirlemek ve günlük ilerlemeyi izlemek için ihtiyaç duyacağınız panoları kolayca kurabilir.

Martinez, “Bu, her bir yeni girişimin parçalanması anlamına gelmiyor, daha ziyade lider şirketlerin ne yaptığına, büyüme söz konusu olduğunda zihniyetlerine ve bu eylemleri kendi girişiminizde nasıl çoğaltacağınıza bütünsel bir bakış” diyor.

Okuduğunuz için çok teşekkürler,

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

Herkes AI hakkında konuşmaya devam ederken, İK teknolojisi girişimleri sessizce 24 milyar dolarlık bir pazara doğru ilerliyor

Avrupa'yı ve sayısallaştırmayı tasvir eden konsept çizimi

Görsel Kaynakları: Gopixa (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

GP Bullhound’un Avrupa İK teknolojisiyle ilgili bir raporuna göre, endüstri bölgenin yeni tek boynuzlu atlarının %15’ini üretti.

Anna Heim ve Alex Wilhelm, “İK teknolojisi, en azından kaynak yaratma söz konusu olduğunda, diğer sektörlerden daha dayanıklı olduğunu kanıtlıyor” diye yazıyor.

“Bugünlerde trendi takip ederek, tüm yapay zeka girişimlerine ek olarak dünyanın dört bir yanından bazı İK teknolojisi girişimlerinin halka açıldığını göreceğiz.”

TechCrunch+ Roundup haber bültenini gelen kutunuza alın!

TechCrunch+ genel bültenine kaydolun

TechCrunch+ Roundup’ı her Salı ve Cuma e-posta olarak almak için aşağı kaydırarak bu sayfadaki “bültenlere kaydolun” bölümünü bulun, “TechCrunch+ Roundup”ı seçin, e-postanızı girin ve “abone ol”u tıklayın.

Abone olmak için buraya tıklayın

Coinbase yöneticileri: Küresel kripto politikası büyüdükçe ABD’nin acilen mevzuata ihtiyacı var

Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Kore Cumhuriyeti'ni temsil eden bayraklar

Görsel Kaynakları: ABD Dışişleri Bakanlığı

The Block ve Coinbase tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, kripto para maksimalistleri büyük bahisler yapmaktan çekinmiyor, ancak ABD finans kuruluşlarının belirsiz gözetimi, şirketlerin benimsenmesini engelliyor.

Coinbase ABD politikası başkanı Kara Calvert ve baş politikası Faryar Shirzad ile röportaj yapan Jacquelyn Melinek, “Ankete katılan yöneticilerin yaklaşık %91’i kripto, blockchain veya web3 ile ilgili net düzenlemelerin olmamasının bu alanda gezinmeyi zorlaştırdığı konusunda hemfikir” diyor. subay.

Shirzad, “Çizgilerin nerede çizildiği önemli değil, biz bu çizgilere göre inşa edeceğiz” dedi. “Ancak netlik eksikliğiyle başa çıkamayız; belirsizlik sağlıklı değil.”

Girişiminizin ideal müşteri kişiliğini belirlemek için beklemeyin

zıt yönlere bakan şeffaf renkli kağıdın kesik siluet kafaları

Görsel Kaynakları: Carol Evet (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Başlangıç ​​aşamasındaki çoğu girişimin özel bir tam zamanlı CMO’su yoktur ve bunda bir sorun yoktur.

Bununla birlikte, kullanıcı verilerini toplamak yine de birinin sorumluluğundadır, bu nedenle büyüme uzmanı Jonathan Martinez, ideal müşteri profilleri (ICP’ler) geliştirmek için TC+ ile bir kılavuz paylaştı.

“Önce ideal müşteri kişilerinizi tanımlayarak, ürün-pazar uyumunu daha hızlı bulacak ve satış yapacağınız doğru müşterileri belirleyeceksiniz” diye yazıyor.

Sıcak bir lise yazı olacağına dair işaretler var

değerlemeler, başlangıçlar, ikinciller

Alıcılar ve satıcılar, yeni başlayan şirketlere değer biçilebilecek dengeyi kuruyor.

İkincil piyasadaki alıcılar ve satıcılar fiyatlara yaklaşıyor: Rebecca Szkutak’ın bildirdiğine göre, özel menkul kıymetler piyasası Forge Global’deki ortalama alış/satış farkı %17’ye düştü.

Forge Global CEO’su Kelly Rodriques, “Bunu izlememiz ve bu %17’nin sürdürülebilir olduğunu görmemiz gerekiyor” dedi.

“Eğer öyleyse, alanı izleyen ve ne zaman geri döneceğini merak eden bir grup piyasa katılımcısı var.”

SignalFire’ın Yetenek Durumu raporu 2023

Görsel Kaynakları: Sean Gladwell (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

State of Talent raporuna göre erken aşamadaki risk sermayesi şirketi SignalFire, TC+ ile Mart 2020’de pandeminin başlangıcından 2023’ün 1. çeyreğinin sonuna kadar teknoloji işgücü piyasasındaki değişimleri izliyor.

SignalFire ortağı Dr. Heather Doshay, “Tech, yalnızca 2023’ün ilk çeyreğinde 166.044 işçiyi vuran kesintisiz işten çıkarmalara tanık oldu” diye yazıyor. “Bu, 2022’nin o zamanlar rekor olan 161.411 teknik işten çıkarmanın tamamından daha fazlası.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın