TechCrunch+ özeti: 5 yıllık iş modelleri, RevOps taktikleri, kuruculara ne kadar ödeme yapılır?

Yeni başlayanların yaklaşık %10’u ilk yıllarında başarısız oluyor. İki yıldan beşinci yıla kadar, şirketlerin yaklaşık %70’i iflas edecek.

Ancak satış konuşması yaparken bu rakamların bir önemi yok: Yatırımcılar, 3-5 yıl içinde kârlılığa nasıl ulaşmayı planladığınızı açıklayan bir iş planı görmeyi bekliyor.

Hukuk/iş danışmanı Anthony Millin, “Yabancı gelse de, bir kurucu olarak finansal modelinizin hem sizin için güçlü bir araç hem de yatırımcılara hazır olmasını sağlayacak akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır” diye yazıyor.


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Bu ayrıntılı ön yazıda şunları paylaşıyor: 60 aylık aşağıdan yukarıya bir finansal plan oluşturmak için bir çerçeve bu, operasyonun ilk 12-18 ayı boyunca yüksek yanma oranlarına neden olan Ar-Ge ve pazarlama gibi erken sabit giderleri hesaba katar.

Millin, “Unutmayın, buradaki amaç, pazarınızı ve işinizin nasıl ölçeklendiğini kapsamlı bir şekilde anladığınızı göstermektir ve bu, daha sonra modeli oluşturmak için kullandığınız çeşitli varsayımlarla yansıtılır” diye yazıyor Millin.

Okuduğunuz için çok teşekkürler,

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

Risk sermayesi topladıysanız, kendiniz ödemek zorundasınız

bir para çantası tutan el

Görsel Kaynakları: Liya Galimziyanova (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Başlangıç ​​aşamasındaki bir startup kurucusu için uygun maaş nedir? Hiç para almalılar mı?

Haje Jan Kamps, bazı yatırımcıların girişimcileri maaş çeklerinden vazgeçmeye çağırdığını, ancak “ipoteğinizi karşılayamamak, kira [or] araba ödemesi” bir şirketin başarı şansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

“Bu girişimlerde bir yatırımcı olarak, girişimin mümkün olan en kısa sürede bu noktaya gelmesine yardımcı olmak sizin görevinizdir” diye yazıyor.

“Kuruculara maaş almamalarını söylemek pek çok düzeyde harika bir ters etki yaratıyor.”

Webby Ödüllerinde TechCrunch’a oy verin!

NEW YORK, NEW YORK - 13 MAYIS: Fulton Leroy Washington, 13 Mayıs 2019'da New York'ta düzenlenen 23. Yıllık Webby Ödülleri'nde sahnede ödül aldı.  (Webby Ödülleri için Michael Loccisano/Getty Images tarafından fotoğraf)

Görsel Kaynakları: Michael Loccisano (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images (Resim değiştirildi)

İki TechCrunch podcast’i, Chain Reaction ve Found, En İyi Teknoloji Podcasti kategorisinde Webby Awards’a aday gösterildi.

oyunuzu verin 20 Nisan Perşembe’den önce!

VC için yeni normalde, inşaatçılar kazanacak

Yan tarafında bir çekiç bulunan yıpranmış bir alet kutusu

Görsel Kaynakları: LEREXİS (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Contrary Capital’in genel ortağı Will Robbins, büyük risk sermayesi firmaları karmaşık bir strateji, araştırma ve ilişki kurma karışımı kullanarak anlaşma erişimi sağlıyor, ancak “her bir kurucunun vizyonuna ve inisiyatifine derinlemesine bakmak ilerlemenin tek yolu” diyor.

Anlaşma akışını toplama, bir teknoloji yığını oluşturma konusundaki bakış açısını paylaşan Robbins, çok fazla sermaye hazır olduğu için, “girişim sermayesi şirketlerinin masadaki tek ön şart sayfası olarak kazanabileceği günlere asla geri dönmeyeceğiz” diye yazıyor. ve “gelecek on yılı düşünen LP’ler için” ürünleştirme.

Kripto başlangıç ​​değerlemeleri Dünya’ya geri dönerken, büyük yatırımcılar pazarlık avlıyor

yağan paranın illüstrasyonu

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Jacquelyn Melinek, son iki yılda piyasaya sürülen birkaç büyük kripto fonunun hala aktif olarak sermaye dağıttığını ve ek fırsatlar aradığını bildirdi.

Ne aradıklarını ve 2023’te bekledikleri trendleri anlamak için şu kişilerle konuştu:

  • Lydia Chiu, İş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı, Ava Labs
  • Tushar Jain, yönetici ortak, Multicoin Capital
  • Peter Knez, Başkan, Venom Vakfı
  • Arianna Simpson, genel ortak, Andreessen Horowitz

RevOps serbest bırakıldı: Ekiplerin gürültüyü filtrelemesine ve büyük resme odaklanmasına yardımcı olan 4 ipucu

Kavisli İpli Turuncu Kulak Tıkaçları, Görünümün Doğrudan Üzerindeki Mavi Arka Planda Kulağa Ulaşır.  RevOps ekiplerinin gürültüyü filtrelemesi ve büyük resme odaklanması için 4 ipucu

Görsel Kaynakları: MirageC (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Bugün tek bir kişi bir B2B SaaS satış operasyonunu yönetemez, muhtemelen bu nedenle Gelir Operasyonları Başkanı, LinkedIn’in 2023 Yükselen İşler listesinde 1 numaradır.

Rattle COO’su Apoorva Verma, RevOps ekiplerinin “daha büyük, daha etli projeleri” ele alabilmesi için sıradan görevlerden zamanı geri almak için satış temsilcilerini eğitmek, otomatikleştirilecek yerler bulmak ve “iş açısından kritik süreçlerinizin her birini” kodlamak için önerilen taktikleri paylaşıyor ”

Başlatmanız başarısız olduğunda

Çizgi film roketi kalkıyor ve düşüyor.

Görsel Kaynakları: Bohdan Skrypnyk / Getty Images

Bir dövüşçünün maçı kazanmak için makul bir şansı olmadığında, havlu atmak akıllıca bir harekettir.

Aynı şey başarılı olamayan girişimler için de geçerli: Belli bir noktadan sonra, bir girişimci inatla hedeflerinin peşinden giderek kendine yarardan çok zarar verebilir.

Bir kurucu kendi şirketini kapattığında ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ron Miller, toptan malzemeler için bir B2B pazar yeri olan ShelfLife’ın kurucu ortağı Lillian Cartwright ile röportaj yaptı.

Cartwright, 2021’de 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu topladı, ancak 2022 yazında 90 VC’ye yaklaştıktan sonra “hiçbir şey toplayamadık” dedi.

“Şubat ayının ilk haftasında, normal düzenli güncellememde yatırımcılara şirketi tasfiye ettiğimi ve sermayeyi iade ettiğimi bildirdim.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın