Tam yığın insurtech girişimi PasarPolis, Allianz Endonezya’nın eski CEO’sunu işe aldı

PasarPolisEndonezya’nın ilk tam donanımlı sigorta teknolojilerinden biri olan , Peter Van Zyl’i başkan olarak getirdi. Van Zyl, ülkenin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Allianz Endonezya’nın eski yöneticisi ve CEO’sudur.

Başından sonuna kadar Tap Insure ile stratejik ortaklık, PasarPolis, kendi sigorta ürünlerini Tokopedia, Gojek ve Traveloka gibi müşterilere sigortalayabilir ve dağıtabilir. Van Zyl, tam donanımlı bir sigortacı olarak PasarPolis’in stratejisini denetleyecek.

Allianz Endonezya’nın direktörü ve CEO’su olarak yedi yılın yanı sıra Van Zyl, AIG’de üst düzey rollerde 15 yıl geçirdi. TechCrunch’a, Endonezya’da daha geniş bir nüfusa ulaşan dijital sigorta çözümlerinde gördüğü potansiyel nedeniyle Allianz Endonezya gibi köklü bir oyuncudan başlangıç ​​​​hayatına geçmeye karar verdiğini söyledi.

Peter Van Zyl

Peter Van Zyl

Van Zyl, Allianz’ın PasarPolis’in iş ortakları için sigortacı olduğu sekiz yıldan uzun bir süre önce PasarPolis ekibiyle çalışmaya başladı. Yeni kuralındaki sorumlulukları arasında şirketi Endonezya’nın önde gelen dijital sigortacısı olma hedefine doğru yönlendirmek yer alıyor. Van Zyl, PasarPolis’i Cermati, Lifepal ve Cekaja gibi diğer Endonezyalı sigorta teknolojilerinden ayıran özelliğinin, kendi sigorta ürünlerini sigortalama ve dağıtma becerisi sayesinde Güneydoğu Asya, özellikle Endonezya’daki sigorta açığını ve eşit olmayan sigorta dağıtımını ele alma becerisi olduğunu söyledi. PasarPolis bunu, Endonezya Mali Otoritesi (OJK) tarafından tescil edilen ve denetlenen Tap Insure ile stratejik bir ortaklık yoluyla yapıyor.

Van Zyl, PasarPolis’in hasar deneyimi ve müşteri hizmetlerinde de güçlü bir geçmişe sahip olduğunu sözlerine ekledi. Toplam B2B2C (kredisiz sigorta) tazminat taleplerinin %98’ini 24 saatten daha kısa sürede ve toplam cihaz sigortası taleplerinin %95’ini iki saatten daha kısa sürede başarıyla çözdü.

PasarPolis, Endonezya’nın yanı sıra Vietnam ve Tayland gibi diğer Güneydoğu Asya pazarlarında da varlık göstermektedir. 2015 yılında başlatılan PasarPolis, bir milyarın üzerinde poliçe düzenledi ve 59 milyon doların üzerinde para topladı. üç Endonezyalı tek boynuzlu at dahil: Gojek, Tokopedia ve Traveloka. Uzmanlık alanlarından biri daha önce hiç poliçe satın almamış kişilere poliçe satışı yapmaktır ve yerleşik sigorta ürünleri arasında seyahat, ev eşyası, lojistik, elektronik, cihaz sağlık, hayat ve otomotiv yer almaktadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın