Spotify sesli reaksiyon özelliğini test ediyor

Spotify sesli reaksiyon özelliğini test ediyorArtık web ortamında kullanıcılar deneyimledikleri her şeye bir tepki simgesi bırakabiliyor. Instagram hikayelerine ve WhatsApp mesajlarına emojilerle, YouTube videolarına başka bir videoyla, haberlere ise altlarına yorum yazarak tepki gösterilebiliyor. Bu reaksiyon furyasına bir platform daha katılacak benzer biçimde görünüyor. Spotify sesli reaksiyon özelliğini test ediyor. Bu özellik çalma listelerini değerlendirmek için kullanılacak.

Spotify’ın bu yeni özelliğini ortaya çıkaran ise Vietnam’da yaşayan bir kullanıcı oldu. Söz konusu kullanıcı, kendisini sesli tepki hususi durumunu kullanmaya teşvik eden mesajların ekran görüntülerini Reddit’te paylaştı.

Spotify “Ne düşünüyorsun? Çalma listesi hakkındaki düşüncelerini bir ses kaydıyla paylaş” mesajıyla yeni hususi durumunu kullananların karşısına çıkarıyor. Mesajın altında ise kaydı başlatmak için yeşil bir buton yer alıyor. Bu kayıtlar bir podcast kısmı olarak platforma yüklenecek gibi görünüyor. Kullanıcılara arka plana müzik ve kayda etiket ekleme benzer biçimde kolay araçlar da sunuluyor. Özelliğe çalma listesi sayfalarındaki mikrofon butonu üzerinden de erişilebilecek benzer biçimde görünüyor.

Spotify sesli tepki hususi durumunu test ettiğini TechCrunch sitesine gönderilmiş olduğu açıklamayla doğruladı. Şirketten meydana getirilen açıklamada, devamlı olarak yeni özelliklerin denendiği ve bu yeni testin de sınırı olan ölçekte gerçekleştirildiği belirtildi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın