Spotify, radyo yayınlarını podcast’lere dönüştürmek için yeni bir teknoloji sunuyor

Spotify bugün, radyo yayıncılarına mevcut ses içeriklerini podcast’lere veya “broadcast-to-podcast” olarak adlandırdığı şeye dönüştürme yeteneği verecek yeni teknolojiyi tanıtıyor. IP Spotify’a dayalı 2021’in sonlarında satın alındı Avustralya merkezli bir podcast teknoloji şirketinden vay canınaözellik seti Spotify’ın halihazırda kullanılmakta olduğu kurumsal podcast teknoloji platformu Megaphone’a entegre edilecek. Fox Ses Ağı ve diğer müşteriler.

Yayıncı, teknolojinin, yayıncıların artık dinleyicilerini etkileyebilecek ses akışına geçiş sırasında yeni izleyicilere ulaşmasını sağladığını açıklıyor. 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin bir Edison Research raporundan alınan verilere göre, çevrimiçi radyo yayını dinlemek için harcanan süre %50 büyüdü Spotify, 2019 ile 2022 arasında daha fazla tüketicinin dijital cihazlarını kullandığını belirtti.

Bir dereceye kadar, bu artışlara daha fazla insanın evden çalıştığı ve ofise gidip gelmek için daha az zaman harcadığı Covid-19 salgını neden olmuş olabilir. Ancak, podcast’lerin popülaritesi radyo yayın programlarına alternatif olarak arttığından, tüketicilerin sesli programları nasıl dinlemek istediklerindeki genel bir değişimle de ilgili.

Görsel Kaynakları: spotify

Buna ek olarak, Pew Research’ten alınan verilere atıfta bulunan Spotify, yeni ürününün artık haberlerini podcast’ler gibi dijital kanallar aracılığıyla almayı tercih eden daha genç, Z Kuşağı kitlesine ulaşmanın daha iyi bir yolunu sağladığını öne sürüyor.

Ayrıca Spotify, podcast reklamı için eMarketer tahminlerine işaret etti harcamaulaşacağını tahmin ettiği 2023’te yaklaşık 2,2 milyar dolar yayıncıların seslerini podcast dinleyicileri için nasıl yeniden değerlendirebileceklerini düşünmeleri için başka bir neden.

Tabii ki, Spotify’ın gerçek nihai hedefi, pahalı pazarlıklar yapmak zorunda kalmadan daha fazla sesli programa erişim elde etmektir. münhasırlık geçmişte Joe Rogan, Alex Cooper ve diğerleri gibi figürlerle yapıldığı gibi, podcast stüdyoları ve bireysel podcast yayıncılarıyla ilgilenir. Ve sistemine girdikten sonra, yayın sesi, tıpkı diğer podcast’ler gibi reklamlarla para kazanılabilir.

Spotify, teknolojinin, tek seferlik bir kurulum işlemi tamamlandıktan sonra içe aktarılan ses içindeki uygun reklam pazarı konumlarını otomatik olarak belirleyeceğini açıklıyor. Spotify, geleneksel olarak, bir yayın programını manuel yöntemlerle bir podcast’e dönüştürmenin, bölümü radyo platformlarından indirme, reklam noktalarını kaldırma, yeni reklam işaretleyicileri yerleştirme ve ardından -bir podcast platformuna yükleyerek.

Daha büyük bir ağda her gün yüzlerce bölümle uğraşan bir yayıncı ölçeğinde, bu manuel süreç uygulanabilir değildir.

Spotify’ın müşterileri, Megafon platformuyla artık zamandan kazanmak için otomatik olarak tanımlanan reklam işaretçisi konumlarını kullanmayı seçebilir veya bunları kaldırmayı veya kendi konumlarıyla değiştirmeyi seçebilir. Bu, müşterinin dinamik olarak yeniden eklenen reklamlarla para kazanmasına olanak tanır. Yayıncılar, satılmamış envanterlerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için Spotify Audience Network’ten yararlanabilir.

Görsel Kaynakları: spotify

Spotify’ın Küresel Reklamcılık İş Geliştirme ve Ortaklıklar Başkanı Emma Vaughn, lansmanla ilgili yaptığı açıklamada, “Dinleyicilerin sesle etkileşime girme şekli sürekli değişiyor ve dijital sesin, özellikle Gen Z olmak üzere giderek daha fazla tercih edilen dinleme yöntemi haline geldiğini biliyoruz” dedi. . İçinde bir blog yazısıyönetici ayrıca Spotify’ın 500 milyon kullanıcısının ABD’deki Z kuşağı ve Y kuşağı kullanıcılarının %50’den fazlasına ulaştığını da kaydetti.

Vaughn, “Bu yeni yayından podcast’e özelliğiyle, radyo yayıncılarını gün boyunca mevcut izleyicilere ulaşma, ancak yeni, daha genç izleyicilerle bağlantı kurma konusunda güçlendiriyoruz” diye ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın