Sosyal ticaret uygulaması Shares, AB hisse senedi alım satım lisansı aldı

Fintech başlangıcı hisseler hisse senedi alım satım uygulaması için 90 milyon dolar topladı. Yine de, hizmet yalnızca Birleşik Krallık’ta yaşayan kişiler tarafından kullanılabilir. Ancak şirket Fransız düzenleyicilerden birkaç yetki aldığı için bu durum değişmek üzere. AB pasaport kuralları ile Hisse senetleri diğer Avrupa ülkelerine de yayılabilir.

Bir hatırlatma olarak, Shares, minimum işlem boyutu olmadan hisse senedi alıp satmanıza olanak tanır. Şirket kesirli hisseler sunar, bu da 2 sterlin gibi düşük bir tutarla yatırım yapmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Hisse senedi yatırımını daha erişilebilir hale getirmeye çalışan diğer neobrokerlarla rekabet eder. Serbest ticaret İngiltere’de, Bitpanda Ve Ticaret Cumhuriyeti Avrupa’da.

Ancak Shares’i diğer mobil ticaret uygulamalarından farklı kılan şey, sosyal bir bükülme olmasıdır. Paylaşımlar, arkadaşlarınızı takip etmenizi ve onların alım satımları hakkında yorum yapmanızı sağlar. Kullanıcılar ayrıca özel sohbetler oluşturabilir ve daha deneyimli yatırımcılardan oluşan topluluklara abone olabilir. Shares şimdiye kadar Birleşik Krallık’ta 150.000 kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı.

Hisseler, ACPR’den Fransa’da bir yatırım hizmeti işletmek için akreditasyon aldı (Autorité de contrôle prudentiel et de résolution), Fransa’nın mali düzenleyicisi. Ve şirket, önümüzdeki aydan itibaren Fransa’da Shares’i piyasaya sürmeyi planladığı için bu lisanstan er ya da geç yararlanmayı planlıyor. İlk başta, yine de bir hesap oluşturmak için bir davetiyeye ihtiyacınız olacak.

Fransa’nın mali piyasalar düzenleyicisi (Autorité des Marchés finansörleri) ayrıca kısa süre önce Shares’e PSAN statüsü verdi – girişim artık resmi olarak Fransa’da bir dijital varlık hizmet sağlayıcısı, yani kripto ticaretini de halledebilecek.

“Bu yetkileri aldığımız için çok mutluyuz: kripto para birimleri için PSAN kaydı ve hisse senedi ve ETF ticareti için PSI lisansı. Bu, son derece gurur duyduğumuz son derece titiz bir ekip çalışmasının ödülüdür. Hisse senetleri artık Fransız düzenleyici tarafından düzenleniyor ve bu, yolculuğumuzda belirleyici bir adımı işaret ediyor ve ilk üyelerimizi davet ederek Temmuz ayında AB lansmanımızı duyurmamızı sağlıyor” dedi.

Gördüğünüz gibi, bugünün haberleri Avrupa Birliği’nde gelecekteki pazar genişlemelerinin önünü açacak.

Görsel Kaynakları: hisseler

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın