Sophie’ye sorun: Girişimimde H-1B adaylarını işe alma şansım ne kadar gerçekçi?

rent a car 34

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Bu yıl 750.000’den fazla H-1B kaydıyla, erken aşamadaki girişimim için onları arayan adayları işe almayı düşünmek gerçekçi mi?

— Şüpheci Başlangıç

Sevgili Şüpheci,

Biliyorum, biliyorum: Sayılar yoğun.

Şirketlerin kazanç elde etme olasılıkları göz önüne alındığında şüpheciliğinizi anlıyorum. H-1B vizesi Yıllık çekiliş sürecinde seçilen adaylar, işverenler arasında H-1B vizelerine olan talep artmaya devam ettikçe düşüşe geçmiştir. İyi duyurulan bazı işten çıkarmalara rağmen, birçok işveren işe almaya devam ediyor ve ayrıca 2022 CHIPS Yasası ve 2021 Altyapı Yatırım ve İş Yasası daha fazla istihdam yaratılmasını teşvik ediyor.

Bu yılki H-1B çekilişi için ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) 758.994 uygun kayıt aldı ve ilk kez yarısından fazlası – yaklaşık 408.900 – kendilerini çekilişe kaydeden birden fazla işvereni olan H-1B adaylarıydı. (Yıllık çekiliş nasıl işliyor? Podcast’ime göz atın. genel bakış.)

Yine bu yıl, ufukta ikinci bir piyango yokken, bunlar sorulması gereken önemli sorular.

Yine de, altı yıllık çift amaçlı statü şirketler ve ona sahip olan ekip üyeleri için çok değerli olduğundan, ABD’deki uluslararası yetenekleri çekmek ve elde tutmak için çok yönlü bir stratejinin bir parçası olarak çalışanları yıllık H-1B çekilişine kaydetmenin yine de değer olduğuna inanıyorum.

USCIS, H-1B piyango kayıt ücretini son 10 $’dan 215 $’a çıkarmak için bir teklif uygulasa bile bu durum geçerliliğini koruyor. Büyük bir artış olmasına rağmen, kayıt başına ek 205 ABD doları, süreci göz önünde bulundurarak erken aşamadaki girişimler için bile sınırlayıcı bir faktör olmayacaktır.

Bir H-1B adayının çekilişte seçilme şansı, özellikle USCIS’in çevrimiçi H-1B piyango kayıt sistemini uygulamaya koyduğu 2020’den beri önemli ölçüde düştü. 2020’den önce, H-1B çekilişine bir çalışanı veya çalışan adayı girmek isteyen şirketler, tamamlanmış bir H-1B başvurusu sunmak zorundaydı.

Bu yoğun zaman alan, maliyetli ve riskli süreç, çoğu startup için H-1B çekilişine katılmanın gerçekçi olmadığı anlamına geliyordu. Ek olarak, şirketler, kaç kişinin seçileceğini ve kaç çekin bozdurulacağını bilmeden, çekiliş sırasında dosyalama ücretlerinin tamamını ödemeye hazır olmalıydı. Artık adayları kaydetmek çok kolay ve şirketler, birisinin seçilip seçilmediğini öğrendikten sonra dilekçenin tamamına devam edip etmeme konusunda takdir yetkisine sahip.

Yıllık 85.000 H-1B vizesi sınırının yükseltilmesi (lisans derecesine sahip olanlar için 65.000 ve yüksek lisans veya daha yüksek derecelere sahip olanlar için 20.000) kongre onayı gerektirir ve pek olası değildir. Bununla birlikte, USCIS, daha eşit bir oyun alanı sağlamak için, o kişinin birden fazla iş teklifi olup olmadığına bakılmaksızın, her H-1B adayını H-1B çekilişine bir girişle sınırlamak gibi alternatif idari değişikliklere bakabilir.

Bu yılki H-1B çekilişi

Piyangoya bir H-1B adayı kaydeden birden fazla şirketten iş teklifi almak yasalara aykırı olmasa da USCIS, H-1B yararlanıcılarını, şirketleri ve başvuruları olası suistimaller ve dolandırıcılık açısından yakından inceleyeceğini belirtti.

Bu yılki çekilişin ardından, USCIS belirtti:

Birden fazla uygun kaydı olan yararlanıcılar için çok sayıda uygun kayıt – önceki yıllara göre çok daha fazla – bazılarının aynı yararlanıcı adına birden fazla kayıt sunmak için birlikte çalışarak haksız bir avantaj elde etmeye çalışmış olabileceğine dair ciddi endişelere yol açtı. Bu, seçilme şanslarını haksız yere artırmış olabilir.

Erken aşamadaki çalışanlarınızdan herhangi biri, bir STEM alanından mezun olan öğrenciler için iki yıllık uzatma olan F-1 İsteğe Bağlı Uygulamalı Eğitim (OPT) veya STEM OPT’deyse, mezun olmadan önce seçilene kadar ve OPT ve STEM OPT statüsünü korurken, onları her Mart ayında H-1B çekilişine girdiğinizden emin olun. Diğer vize alternatiflerine de bakabilirsiniz.

Belirli ülkelerin vatandaşları için vizeler

Girişiminizin çalışanları veya olası çalışanları H-1B çekilişinde seçilmediyse başka seçenekleriniz de vardır. Belirli ülkelerden bireyleri hedefleyen bir avuç çalışma vizesi vardır. Çalışanlarınızdan veya olası çalışanlarınızdan herhangi biri Avustralya, Kanada, Şili, Meksika veya Singapur’dansa, dikkate alınması gereken harika seçenekler şunlardır:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın