Sophie’ye sorun: ABD’deki başlangıç ​​hızlandırıcıları için en iyi vize hangisidir?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Geçen yıl bir girişim kurdum ve kurucu ortağımla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir hızlandırma programına kabul edildik!

Hızlandırıcı sona erdikten sonra girişimimizi büyütebilmemiz için orada kalmamıza izin veren ABD’ye gelmek için ne tür bir vize alabiliriz?

— Johannesburg’da Jazzed

Sevgili Jazzed,

Bir ABD hızlandırıcısına kabul edildiğiniz için tebrikler! Bu harika bir haber ve yalnızca girişiminizi desteklemekle kalmayıp aynı zamanda göçmenlik yolculuğunuza da yardımcı olacak harika bir başarı.

Size ve kurucu ortağınıza Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama ve çalışma yolunuzda rehberlik edebilecek ve sizi Johannesburg’daki ABD konsolosluğundaki mülakat sürecine hazırlayabilecek bir göçmenlik avukatı ile çalışmanızı tavsiye ederim.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre, bir görüşme gerekliyse, Johannesburg’daki ABD konsolosluğunda göçmen olmayan vize için bir görüşme ayarlamak için bekleme süresi genellikle yaklaşık 30 gündür. Vize Randevu Bekleme Süreleri sayfası.

Eylül 2023'te TechCrunch Disrupt'ta konuşma yapması için göçmenlik avukatı Sophie Alcorn'a oy verin.

Göçmen olmayan niyet gerektiren vizelerle Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapmak isteyen kişiler, vize yetkililerine ABD’de kalışlarının yalnızca geçici olduğunu ve sonunda kendi ülkelerine geri dönmeyi planladıklarını göstermelidir. Bir konsolosluk memuru, bir kişinin Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıcı olarak kalma niyetinde olduğuna inanıyorsa, o memur muhtemelen vize başvurusunu reddedecektir.

Şimdi, Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmek için vize seçeneklerini incelememe izin verin.

B-1 ticari ziyaretçi vizesi

Siz ve kurucu ortağınız bir B-1 ticari ziyaretçi vizesi Başlangıçta altı ay kalmanızı sağlayacak olan hızlandırıcı programa katılmak için. B-1 vizesine başvurmak için Formu doldurmalısınız DS-160, Dışişleri Bakanlığı’nın çevrimiçi göçmen olmayan vize başvurusu. Bu formu doldurduktan sonra onay sayfasını yazdırmanız ve ABD konsolosluğuna yapacağınız görüşmeye gelirken yanınızda getirmeniz gerekecektir. Görüşme sırasında başvurunuz onaylanırsa, vizenin işlenmesi ve teslim edilmesi birkaç hafta sürebilir.

B-1 ticari ziyaretçi vizesi ve B-2 turist ziyaretçi vizesi genellikle tek bir vize olarak birlikte verilse de, B-1 ticari ziyaretçi vizesi statüsünü özel olarak talep ettiğinizden ve ABD Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) görevlisine bildirdiğinizden emin olun. ABD’ye vardığınızda bir hızlandırıcı programa katılacağınızı ve burada kaldığınız süre boyunca iş yapacağınızı. Bu gerçekten önemli!

ABD’ye gelecekteki tüm ziyaretlerinizin veya kalışlarınızın ABD’ye gelme nedeninizden, kullandığınız vizeden, vize görüşmenizde göçmenlik yetkililerine söylediklerinizden ve ABD’ye vardığınızda nelerden etkilenebileceğinin her zaman farkında olun. ABD’deyken ve ayrılırken yaparsınız.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın