Snap fazlaca sayıda çalışanıyla yollarını ayırmaya hazırlanıyor

Snap fazlaca sayıda çalışanıyla yollarını ayırmaya hazırlanıyorSnapchat’in çatı firması Snap, iş gücünde yüzde 20 oranında kesintiye gitmeye hazırlanıyor. The Verge sitesinin haberine nazaran; 6400’den fazla personeli bulunan şirket, işten çıkarmalara 31 Ağustos itibarıyla başlamış olacak.

İşten çıkarmaların bir kısmının donanım biriminden yapılacağı söyleniyor. Bir süre önce Pixy adını taşıyan selfie drone’unun fişinin çekildiğini düşününce bu iddia kulağa oldukça şaşırtıcı gelmiyor. Buna ayrıca, geliştiricilerin Snapchat için mini oyun ve uygulamalar hazırlamasına yardımcı olan birimin de işten çıkarmalardan yoğun biçimde etkileneceği iddia ediliyor.

Snap toplumsal haritalama uygulaması Zenly’yi 2017’de satın almıştı. Faaliyetlerini bağımsız biçimde yürüten Zenly’de de ciddi bir küçülme yaşaması bekleniyor. Şirketin reklam satış kadrosunun de yine yapılandıracağı ifade ediliyor.

Snap için 2022 pek kolay geçmiyor. Şirketin hisseleri ocak ayından bu yana yüzde 80 kıymet kaybetmişti. Buna ayrıca, teknoloji endüstrisinin genelini etkileyen küresel sıkıntılar da şirketi vurmuştu. Çeyrek sonuçlarının pek iyi gelmemesi de hisselerde yüzde 40 değer kaybına yol açmıştı.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın