Sızan Apple Watch Pro kılıfı ekstra tuşların ipucunu veriyor

Sızan Apple Watch Pro kılıfı ekstra tuşların ipucunu veriyorApple’ın 7 Eylül etkinliğinde iPhone 14 serisiyle beraber başka mamüller tanıtmasına kati gözüyle bakılıyor. Bu ürünlerden birisinin de Apple Watch Pro adını taşıyan, standart modele kıyasla daha dayanıklı Apple Watch olması bekleniyor.

Heyecanlı bekleyişte sona doğru yaklaşılırken, yeni sızıntılar Apple Watch’un Pro versiyonu hakkında önemli ipuçları veriyor. Apple Watch Pro için hazırlanan kılıflara ilişik olduğu söylenen görsellerdeki kesik sayısının fazlalığı, bu modelin standart Apple Watch’a kıyasla daha çok tuşa haiz olacağının ipucunu veriyor.

Görsellere yakından bakıldığında Digital Crown’ın ve derhal altındaki tuşun sağ kenardaki yerlerini koruduğu, ekranın sol kenarına ise iki fizyolojik tuşun daha ekleneceği anlaşılıyor. Fiziksel tuş sayısının artması, Apple’ın yeni saatinin hedef kitlesi olacağı söylenen ustalaşmış sporcuları ve macera severleri anladığını gösteriyor. Özellikle su sporlarında veya doğada spor yaparken dokunmatik monitörü kullanmak her vakit pek işlevsel olmuyor. Bu da fiziksel tuşların önemini artırıyor.

Yeni Apple Watch’la alakalı haberler sızan görsellerle sınırı olan değil. Tecrübeli gazeteci Mark Gurman’a gore, Pro versiyon daha büyük bir monitör ve daha büyük bir pille gelecek. Düşük güç modu da bulunacak olan saat, dayanıklı bir titanyum kasaya haiz olacak. Buna paralel olarak saatin suya dayanıklılık konusunda diğer Apple Watch’ların önünde olacağı söylenebilir.

Apple Watch Pro ile beraber yeni Apple Watch SE’nin ve Apple Watch Series 8’in de tanıtılması planlanıyor. Apple’ın yeni saatleriyle alakalı bütün bilgileri öğrenmek için çarşamba gününe kadar sabretmek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın