Simbe’nin envanter robotları 28 milyon dolarlık fon sağladı

rent a car 34

Envanter robotları bir an yaşıyor. İki gün önce, İsviçre firması Verity 11 milyon dolarlık zam açıkladı. Bunu takip eden bir 20 milyon dolarlık tur diğer drone envanteri girişimi B Garage’dan iki gün sonra geldi. Gather AI duyuruldu rakip Ware’i satın almıştı. Aynı gün Dexory duyuruldu Evin arkası raf tarama robotu için 19 milyon dolar.

Envanter yapmak berbat. Çok fazla. Ara sıra öfkelenen müşterilerle uğraşmanın yanı sıra, perakende satış işlerinde çalışmanın her zaman en korktuğum yönü buydu. Verileri geniş ölçekte toplamak ve yönetmek için ne kadar etkili olduğunu düşünürsek, otomasyon için oldukça önemli bir adaydır.

Simbe Robotik bu hafta ayrıca yeni fon aldığını duyurdu. Eclipse liderliğindeki 28 milyon dolarlık B Serisi takip ediyor 26 milyon dolarlık Seri A 2019’un sonlarında ve toplam fonunu 54 milyon dolara çıkardı. BJ’nin Toptan Satış Kulübü’nün Simbe’nin Tally robotlarını tüm lokasyonlarına yaydığı Mart ayındaki haberlerin ardından geldi.

Simbe, mağaza önü operasyonlarına odaklanması ile yukarıda bahsedilen firmalardan ayrılmaktadır. Tally, raflara göz kulak olmak, değiştirilmiş veya çalınmış olabilecek eksik öğeleri izlemek için tasarlanmıştır. Bu, geleneksel olarak saatlerce insan emeği ve mağaza kapanışları (veya gece vardiyaları) içeren bir iştir. Aynı zamanda, genellikle bir depoda karşılaşılanlardan biraz daha alçak olan raflar içindir ve markalı robotların müşterilerle koridorlarda bir aşağı bir yukarı gezinmesine izin vererek perakendecilere iyi bir PR sağlar.

Öte yandan, bir robotun mağazada dolaşmasına izin vermek, görevleri daha dinamik bir şekilde yerine getirir ve bir rafın boş kalma süresini sınırlayabilir. Bu mevcut sorunlar, doğal olarak, yalnızca son birkaç yılın olaylarıyla hızlandı. Önce zaruri olmayan işletmeler için kapanışlar oldu, ardından tedarik zinciri endişeleri ve işgücü kıtlıkları yaşandı. Perakendecilerin bu tür görevleri otomatikleştirmeye giderek daha fazla ilgi duyduklarına şüphe yok.

Simbe’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brad Bogolea yaptığı açıklamada, “Yapay zeka ve robotik aracılığıyla perakendeciler, ortakları ve müşteriler olmak üzere herkes için perakende deneyimini yükseltmek, Simbe’nin misyonunun temelidir” diyor ve “bu finansman, paylaşmamızı sağlayacak. bu vizyon ve dünya çapında daha fazla perakende iş ortağıyla yeniden tasarlanan deneyim.”

Simbe, geçen yıla ait aşağıdaki ölçümleri vurgulamaktadır:

  • BJ Toptan Satış, Schnucks Markets, SpartanNash, Wakefern, Carrefour ve daha fazlası dahil olmak üzere Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’daki en büyük 250 küresel perakendeciden 12’sine hizmet verdi
  • 12 milyardan fazla raf fotoğrafı işlendi
  • Rafta kullanılabilirlik ve fiyat doğruluğu için 5 milyardan fazla ürünü analiz etti
  • Mağaza ortakları ve müşterilerle birlikte 1,7 milyon saatin üzerinde tamamen otonom veri yakalama operasyonlarını tamamladı

Başlangıç, insanları işsiz bırakma konusundaki eleştirilerin önüne geçmek için şüphesiz bu son kurşun noktasında insan unsurunu vurguluyor.

Nihai hedef satın alma değilse, müşteri listesini çeşitlendirmek de her zaman iyi bir fikirdir. Rakip Bossa Nova Robotics, meşhur bir şekilde diz kapağı atmıştı. Walmart bir sözleşmeyi sonlandırdı 2020’nin sonlarında devreye alma ile.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın