Dexory, analitik ve otonom robotlar aracılığıyla ambarlara görünürlük getirmek için 19 milyon dolar kazandı

hünerliYapay zeka yazılımı ve otonom robotlar kullanarak depolara gerçek zamanlı envanter yönetimi verileriyle hizmet veren bir şirket olan , European VC Atomico liderliğindeki A Serisi finansman turunda 19 milyon dolar topladı.

2015 yılında Londra dışında kurulan Dexory’nin ürünleri iki segmente ayrılabilir. Donanım tarafında şirket, belirli bir depodan geçerken veri toplamak için sensörler ve kameralarla dolu robotlar geliştiriyor ve normal yürüme hızına benzer bir hızda (örneğin yarım metre/saniye) hareket ederken rafların sürekli fotoğraflarını çekiyor. Robotlar, sahanın 3D taramalarını yakalayarak, raflarda duran malların boyutları, şekilleri ve boyutları ve hacimleri hakkında fikir verebilir.

Dexory daha sonra yakalanan verileri stokun fiziksel konumuna, ancak dijital bir ikizin içine, yani gerçek dünyadaki muadilinin tam bir sanal eşdeğerine bağlarken işlemek için bilgisayar görüşü ve makine öğrenimini kullanır.

Dexory’nin kurucu ortağı ve CEO’su Andrei Danescu, TechCrunch’a e-posta yoluyla “Robotlar, gece dahil olmak üzere vardiya düzenleri etrafında günde birkaç kez veya günde bir kez konuşlandırılabilir” dedi. “Kısa bir süre içinde, her zaman veri içgörülerinin toplanması, sorunların yerinde belirlenmesi için analiz yapılmasına ve ambar operasyonel verimliliklerinin yönlendirilmesinde karar alınmasına olanak tanır.”

Dexory'nin yazılımı

Dexory’nin yazılımı Resim Kredileri: hünerli

Dexory, müşterilerinin platformunu bir gün boyunca otonom stok kontrolleri yapmak ve emek yoğun manuel envanter sayımlarına olan ihtiyacı azaltmak gibi herhangi bir sayıda kullanım durumu için kullandığını söylüyor. Bu aynı zamanda, yanlış yerleştirilmiş paletlerin veya AWOL’a giden diğer malların belirlenmesi gibi bazı yaygın depo sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir.

İçgüdüsel olarak, bu her senaryoda asla mükemmel bir çözüm olmayacak, çünkü özellikle sıralar halinde istiflenmişlerse veya rafların üstlerine yerleştirilmişlerse, her bir öğeyi bir rafta görmek kesinlikle mümkün değil. Ancak Danescu, hisse senedi kontrol sorunlarının en azından bir kısmını çözmeye yönelik yolun büyük ölçüde gideceğini düşünüyor.

Danescu, “Mallar birbirinin arkasındaysa, çözüm malların tam olarak ne olduğunu belirleyemeyebilir – okunacak bir etiketin olmaması, tanımlanacak bir şey anlamına gelmez elbette.” dedi. “Ancak 3 boyutlu taramalar sayesinde, operatörlerin bir şey başka bir şey var ve onlara sorunun %80’inden fazlasını çözen şeyin bir resmini gösterin.”

Ayrıca, Dexory’nin platformunun tüm amacı stok kontrolleri değildir. Ayrıca, örneğin içinde hiçbir şey olmayan büyük boşlukların olduğu durumlarda, alan optimizasyonunu takip etmek için de kullanılabilir. Ya da kapasiteyi tahmin etmek için veya hatta bir şirketin ortaya çıkan tehlikeli durumları tespit edebileceği güvenlik yönetmeliğine uyum iş akışının bir parçası olarak kullanılabilir.

Perakende alanına şimdiden benzer akıllı araçlarla sızan sayısız robot şirketi varken, Bossa Nova’nın beğenileri, SimbeVe sıkıştırılmışDanescu, perakende mağazalardan ziyade daha büyük depo tarzı ortamlara odaklanarak sürüden farklılaşmak için yola çıktıklarını söylüyor — robotları, fiziksel olarak genişleyerek 15 metre (50 fit) yüksekliğe kadar tarama yapabiliyor.

Danescu, “Bunun (19-20 milyon artı) ötesine geçmek için yol haritası üzerinde yeni çözümlerimiz var, ancak bu, pazarın zar zor %2-3’ü,” dedi.

Dexory iş başında

Dexory iş başında Resim Kredileri: hünerli

ölçekleme

Şimdilik Dexory, İngiltere ve İrlanda’da lojistik ve tedarik zinciri sektörlerinde faaliyet gösteriyor; Hava kargosu; perakende ve e-ticaret; ve Menzies Aviation dahil müşterilerle üretim; Denso Manufacturing UK, Huboo ve Maersk. Gerçekten de bugünkü haberler, Maersk’in bunu açıklamasından bir hafta sonra geliyor. uzanan bir anlaşmaya girdikten sonra İngiltere ve İrlanda bölgesinde daha fazla depoyu dahil etmek için Dexory ile ortaklığı ilk kavram kanıtı ortaklığı Dexory’den kısa bir süre sonra Ocak ayında BotsAndUs’tan yeniden markalandı.

Yeni nakit enjeksiyonuyla Dexory, çeşitli turlarında toplam 37,9 milyon dolar topladı ve platformunu ABD, Almanya ve Hollanda dahil olmak üzere yeni pazarlara ölçeklendirmeyi planlıyor.

Baş yatırımcı Atomico’nun yanı sıra, Dexory’nin Seri A turu, erken dönem Facebook ve Spotify yatırımcısı Lakestar’ın katılımını içeriyordu; Danimarka nakliye ve lojistik devi (ve Dexory müşterisi) Maersk’in yatırım kolu olan Maersk Growth; ve Londra merkezli erken aşama VC Kindred Capital.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın