B Garage, depo envanter uçağı için 20 milyon dolar topladı

B garajıDepo envanterini takip etmek için yazılımla birlikte otonom dronlar inşa eden San Jose merkezli bir girişim olan .

Yeni yatırımcı LB Investment, Ignite Innovation Fund, Krossroad Partners ve mevcut destekçi SoftBank Ventures Asia’nın katılımıyla A Serisi finansmana liderlik etti. B Garage tarafından toplanan toplam tutarı 30 milyon dolara çıkaran gelir, ekibin dronlarını daha da geliştirmesini ve ticarileştirmesini ve mühendislik ve iş ekiplerini büyütmesini sağlayacak.

Başlangıç, 2017 yılında Oracle’da eski bir yazılım mühendisi olan Aiden Kim tarafından kuruldu. Stanford Üniversitesi’nden havacılık ve uzay bilimleri alanında doktora sahibi olan Kim, daha önce Stanford Yapay Zeka Laboratuvarı’nda (SAIL) köpek robotu araştırmasına katılarak donanım geliştirme için Boston Dynamics ile işbirliği yaptı. (Kim, ekibinin köpek robot araştırması için yapay zeka yazılımı oluşturmaya odaklandığını söyledi.)

Doktora programı okurken otonom uçuş alanındaki girişimlerin eksikliğini fark eden Kim, ilk olarak 2017 yılında drone üreticileri için otonom uçuş teknolojisi sunan bir şirket kurma fikrini ortaya attı. AKim, 2019’da ABD’deki sektör uzmanlarıyla görüştükten sonra planını otomatikleştirilmiş depo envanterleri için dronlar ve yönetim yazılımı geliştirme yönünde şekillendirdi. Kim TechCrunch’a verdiği demeçte, o sırada endüstri uzmanlarından öğrendiği şeyin, tarım ve lojistik gibi endüstrilerin işgücü kıtlığıyla karşı karşıya olduğuydu.

“[Most] ABD’deki B2B lojistik depoları, kentsel alanlardan uzakta ve ciddi bir işgücü sıkıntısıyla karşı karşıya” dedi. “Otonom drone teknolojisi, B2B lojistik depo envanter yönetimi için oldukça uygun olabilir.”

Kim, B Garage’ın misyonunun, yapay zeka ve otonom teknolojiden yararlanarak bu sektörlerdeki işgücü sıkıntısı sorununu çözmek olduğunu söyledi.

Şirket, bir konsept kanıtı pilot testi üzerinde çalıştı. Kenco İnovasyon Laboratuvarı, son birkaç aydır Kenco Logistics’in bir birimi. Şimdi, dronlarını 2023’ün sonuna kadar ABD’deki 10’dan fazla seçkin Kenco deposuna yerleştirmeyi planlıyor. Incheon Liman Otoritesi Güney Kore’de, projeye yıl sonuna kadar başlamayı hedefliyor.

gibi şirketler Verity, AI toplayın Ve Corvus Robotik envanter dronları için de fon sağladı. B Garage dört özelliği ile kendisini rakiplerinden ayırmaya çalışmıştır: birden fazla koridoru kapsayan tam özerklik, ek altyapı gerektirmez, haritalama gerektirmeyen çalışma ve otomatik pil değiştirme.

B Garage’ın drone’unun “birden fazla koridorda gezinerek depo alanlarının kapsamlı bir şekilde kapsanmasını sağlayabileceğini” söyleyen Kim, diğer birçok drone çözümünün belirli yollarla veya tek koridorlarla sınırlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Görsel Kaynakları: B Garage CEO’su Aiden Kim

Bunun da ötesinde, kullanıcıların dronları çalıştırmak için depo altyapılarına ek teknoloji entegre etmeleri gerekmiyor, bu nedenle ekstra ücretler söz konusu değil. CEO’nun açıklamasına göre, rakiplerin lojistik deposu boyunca işaretçileri veya işaretçileri (iç mekan GPS’i) yerleştirmek ve haritalamayı düzenli olarak güncellemek için genellikle bir başlangıç ​​ücreti ve devam eden işletme maliyetleri talep ediyor.

Başlangıç ​​iddialarına göre başka bir farklılaştırıcı, otomatik pil değiştirme tesisidir.

Kim, “Dronlarımız, verimli pil değişimi sağlayan gelişmiş pil teknolojisi ile donatılmıştır” diye devam etti. Drone’nun pili biterse, drone otomatik olarak özel pil değiştirme istasyonuna geri döner ve bu istasyon, biten pili birkaç dakika içinde önceden şarj edilmiş pil envanterinden tamamen şarj edilmiş bir pille değiştirir.

Kim’e göre B Garage, teknolojisini savunma ve güvenlik gibi lojistiğin ötesindeki sektörlere uygulamak için donanımıyla entegre etme hedefiyle yazılım çözümlerini geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

Planları sorulduğunda Kim, envanter yönetimi için yer robotlarını tanıtmayı da hedeflediğini söyledi. Kim, yer robotlarının girişimin çeşitli sektörlerde envanter yönetimi için kapsamlı çözümler sunarak daha geniş bir müşteri yelpazesine hitap etmesini sağlayacağını açıkladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın